Festyn kulinarny ''Wielkie Piknikowanie na Kaszubskim Oku''

Inne, Gniewino

Data 01.05.2015 14:00
Miejsce Kaszubskie Oko
Miejscowość Gniewino
Bilety Wstęp wolny

Pokazy kulinarne regionalnych restauratorów, konkursy z nagrodami, smaczne wypieki lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, sprzedaż świeżych ryb oraz występy na scenie, zaprezentowane zarówno przez małych jak i dużych artystów, to tylko niektóre z atrakcji "Majówki z Kaszubskim Idolem", która odbędzie się 1 maja 2015 r. na terenie Kompleksu "Kaszubskie Oko" w Gniewinie.

Gwiazdami imprezy będą laureaci konkursu „Kaszubski Idol" prowadzonego na antenie Radia Kaszëbë: Ilona Stepanik, Łukasz Jung i Ewelina Pobłocka. Po raz pierwszy na „majówkowej scenie pod wieżą" zaprezentują się dzieci z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie, z programem artystycznym skierowanych do swoich ukochanych rodziców.

W tym roku majówka w Gniewinie przybiera formę wielkiego grillowania potraw rybnych, do czego będą nas zachęcać kucharze z lokalnych restauracji. Będzie również można posmakować zupy rybnej przyrządzonej w Rybnie oraz zakupić świeże ryby z okolicznych jezior i stawów.

Dodajmy jeszcze, że impreza wchodzi w skład cyklu wydarzeń zorganizowanych z okazji Jubileuszu 70-lecia gminy Gniewino. Zapraszamy serdecznie.