25.04.2015 14:02 0

Rowerem z Gdyni do Rewy przez Rumię

Niewielu Gdynian wie o ścieżce rowerowej, prowadzącej z Rumi do Rewy. Podczas jazdy wytyczoną przez nas trasą na cyklistów czeka wiele pięknych i malowniczych krajobrazów.

Trasę rowerową z Gdyni do Rewy można pokonać łatwo i przyjemnie. Nie ma większych podjazdów i zjazdów, a droga jest miła i łatwa w poruszaniu. Ścieżka jest o wiele przyjemniejsza od tej rozpoczynającej się koło galerii Szperk w Gdyni. Z całą pewnością jest również o wiele bezpieczniejsza. Prawie w całości pokryta asfaltem, prowadzi przez drogi wewnętrzne na których dozwolony jest ruch rowerowy.

Jeżeli jesteś mieszkańcem Gdyni to musisz dojechać do drogi wewnętrznej, prowadzącej do Rumi, która jest równoległa do ulicy Hutniczej. Wjazd do niej znajduje się nieopodal przejazdów kolejowych na ulicy Puckiej.

Z początku trasy znajduje się charakterystyczna bramka, która informuje, że droga ta jest drogą wewnętrzną Elektrociepłowni i że zakazany jest ruch samochodowy, co niekoniecznie przekłada się na realia. Jadąc trasą napotykamy na poruszające się nielegalnie samochody, próbujące ominąć zakorkowane ulice Hutniczą i Morską.

Drogą tą jedziemy do końca, omijając przejazd kolejowy i kierujemy się dalej w kierunku Rumi. Tam (po przejechaniu około 50 metrów) znajdziemy boczną ścieżkę rowerową i mały nasyp, który winniśmy pokonać, by udać się w dalszą trasę. Po jego przejechaniu czeka nas prosta i mało uczęszczana droga. Następnie przejeżdżamy przecinające się drogi aż po prawej stronie ujrzymy malowniczo położony Kazimierz i kończący się nasyp porośnięty drzewami.

W Mościch Błotach czeka na nas atrakcja w postaci Kapliczki rowerzystów. Po przejechaniu około 100 m wjedziemy w dość ruchliwą drogę, by po 230 m znów skręcić w kolejną ścieżkę techniczną. Na rozwidleniu trasy skręcamy w prawo i wjeżdżamy w las. Tam musimy pokonać drogę ułożoną z betonowych płyt. Ten odcinek trasy pełen jest tajemniczych bagien i drzew, które tworzą aurę tajemniczości i romantyzmu.

Po wyjechaniu z lasu kierujemy się w prawo i ścieżką żwirową omijamy wrak łodzi rybackiej -tutejszego pomnika przeszłości. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej, mieszczącej się nieopodal Rewy i nową ścieżką rowerową dojeżdżamy do naszego punktu końcowego. Z Chyloni Centrum trasa liczy 19 km.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24