06.12.2010 13:55 0

Mistrzostwa Kaszub w Luzinie pełne niespodzianek

Tak jak powiedział obecny na turnieju znany trener Marian GeszkePiłka nożna jest tak popularna, dlatego że tylko w tym sporcie zespołowym zespół z A klasy ma szansę wygrać z drużyną grającą kilka klas wyżej.

Potwierdziło się to w ubiegłą sobotę 4 grudnia podczas 3 już edycji Mistrzostw Kaszub w halowej piłce nożnej KASZUB CUP. Do pięknej Hali Widowiskowo – Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie przybyło 12 drużyn seniorskich z kaszubskimi III ligowcami na czele oraz gościnnie 4 ligowy Legion Warszawa, którzy skorzystali z zaproszenia organizatora turnieju- Piotra Klecha Dyrektora GOSRiT Luzino.

Mistrzem Kaszub niespodziewanie została jedyna drużyna z po za terenu Kaszub, Legion Warszawa, która w wielkim finale pokonała największą niespodziankę zawodów występujący zaledwie w A klasie , Stolem Gniewino. Najlepszy zespół turnieju otrzymał w nagrodę Puchar ufundowany przez Wójta Gminy Luzino, komplet medali oraz nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie. Mistrz Kaszub otrzymał również nagrodę finansową ufundowaną przez p. Andrzeja Doepke z OSK TEMPO oraz p. Rafała Szlasa prezesa Gryfa Wejherowo. Druga drużyna otrzymała puchar i medale ufundowane przez Dyrektora GOSRiT Luzino oraz nagrodę finansową ufundowaną przez p. Krystiana Wensierskiego przedstawiciela firmy VIGO. Dopiero trzecie miejsce zajął III ligowy Gryf Wejherowo, który po rzutach karnych pokonał innego III ligowca Orlęta Reda. Piątym miejscem musiała się zadowolić Cartusia Kartuzy, v-ce lider III ligi w decydującym spotkaniu o 5 miejsce pokonał Wikęd Kębłowo . Niespodzianką zakończył się również mecz o 7 miejsce, w którym V ligowy Chrobry Charbrowo pokonał grający w młodzieżowym składzie II ligowy Bałtyk Gdynia 3:2. Odległe 9 miejsce zajął lider IV ligi Gryf Tczew, ale największą niespodzianką turnieju było ostatnie miejsce drużyny ME Lechii Gdańsk. Młodzi piłkarze z Gdańska aspirujący do gry w Ekstraklasie nie wygrali w Luzinie żadnego meczu dając się pokonać m in. A klasowemu GKS Luzino oraz V ligowemu Chrobremu Charbrowo.

Po turnieju Piotr Klecha organizator i pomysłodawca Mistrzostw Kaszub powiedział: Przede wszystkim dziękuję wszystkim drużyną za przyjazd do Luzina. Mam nadzieję, że z roku na rok prestiż tego turnieju będzie rósł. Turniej ten jest możliwością rywalizacji drużyn z terenu całych Kaszub z różnych poziomów rozgrywek i bardzo się cieszę, ze mieliśmy dzisiaj tyle niespodzianek. Dzisiaj była również okazja do spotkania wielu kolegów z boiska , którzy na co dzień grając w innych ligach nie mają takiej możliwości. Dziękuję sponsorom nagród dla uczestników: Wójtowi Gminy Luzino, Panu Jarosławowi Wejer, Panu Andrzejowi Doepke z OSK TEMPO, Panu Rafałowi Szlas oraz Krystianowi Wensierskiemu z firmy VIGO. Już dzisiaj zapraszam wszystkie drużyny do udziału w przyszłorocznym turnieju.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wąsowski Sebastian z Legion Warszawa, bramkarzem Sławomir Toruńczak ze Stolemu Gniewino, a królem strzelców Felisiak Jarosław z Gryfa Wejherowo.

Końcowa kolejność Mistrzostw Kaszub:

 • 1. Legion Warszawa ( IV liga)
 • 2. Stolem Gniewino ( A klasa)
 • 3. Gryf Wejherowo ( III liga)
 • 4. Orlęta Reda ( III liga)
 • 5. Cartusia Kartuzy ( III liga)
 • 6. Wikęd Kębłowo ( V liga)
 • 7. Chrobry Charbrowo ( V liga )
 • 8. Bałtyk Gdynia ( II liga)
 • 9. Gryf Tczew ( IV liga)
 • 10. Celtic Reda ( B klasa)
 • 11. GKS Luzino ( A klasa)
 • 12. Lechia Gdańsk ( Młoda Ekstraklasa)

Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24