08.09.2010 16:20 0

Pogrom w Świeciu gdzie Arka Gdynia pokonała lokalną drużynę Wdy Świecie 5:0

Gdynianie już od pierwszych minut przejęli inicjatywę na boisku, skutecznie onieśmielając zawodników lokalnej drużyny. Żółto-niebiescy nie pozwolili gospodarzą na swobodne wyjście z własnej połowy, agresywnie atakując i szczelnie broniąc. Goście po raz pierwszy posłali piłkę do bramki przeciwników już w 3 minucie spotkania. Pierwszym który wpisał się na listę strzelców był Tadas Labukas. Na kolejną bramkę nie musieliśmy długo czekać, bowiem już w 14 minucie kolejny zawodnik Gdyńskiej Arki Joseph Désiré Mawaye umieścił futbolówkę w Świeckiej bramce. Gospodarze swój pierwszy celny strzał w kierunku bramki oddali dopiero w 28 minucie. Zawodnikiem który próbował dodać skrzydeł swojemu zespołowi był Bartosz Czerwiński , który usiłował zaskoczyć Norberta Witkowskiego. Piłkarze Świecia musieli obejść się jednak tylko smakiem, ponieważ akcja ta nie zakończyła się punktami dla ich drużyny. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się jeszcze jeden gdyński zawodnik- Rafał Siemaszko który w 41 minucie spotkanie strzelił swoją pierwszą bramkę w tym meczu. Druga połowa poza wymianami prawie całych jedenastek nie przyniosła żadnych radykalnych zmian. Arkowcy wciąż atakowali a drużyna ze Świecia wciąż miała nadzieje na odrobienie strat z pierwszej połowy. Piłkarzem który wbił gwóźdź do deski grobowej lokalnej drużyny okazał się Rafał Siemiaszko, który w przeciągu 4 minut powiększył swój dorobek punktowy z pierwszej połowy o kolejne dwie bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0 dla Arki Gdynia.

Wda Świecie - Arka Gdynia 0:5 (0:3)

Bramki: Rafał Siemaszko 3 (41., 65., 69.), Tadas Labukas (3.), Joseph Mawaye (14.), WDA: Paczkowski (46. Tomaszewski) - Olszewski (46. Kuczyński), Łożyński (75. Trajder), Kiełpiński, Wenerski (46. M. Makowski) - Żurowski (46. Okoniewski), Czerwiński (46. Komur) - Talaśka (46. Tchorzewski), Szczygielski (46. Grzywaczewski), Sz. Makowski (46. Adamka) - Woźniak (46. Dah) Arka: Witkowski (46. Szromnik) - Noll (46. Bednarek), Szmatiuk (46. Żołnierewicz), Rozić (46. Mokwa), Bruma (46. Robakowski) - Glavina (46. Rysiewski), Zawistowski (46. Czoska), Bożok (46. Burkhardt), Labukas (46. Duarte) - Siemaszko, Mawaye (46. Ameobi )