15.02.2012 15:03 0

Tymińska wystąpi na Mistrzostwach

Reprezentująca barwy sopockiego klubu lekkoatletycznego pięcioboistka wystąpi w zbliżających się Halowych Mistrzostw Świata. Karolina Tymińska do udziału w zawodach została zaproszona przez IAAF.

Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki dała szanse startu w pięcioboju sopociance po bardzo dobrym występie na MŚ w Daegu, gdzie uplasowała się na czwartej pozycji. Prawo do udziału w rywalizacji z najlepszymi Tymińska uzyskała po rezygnacji niemieckiej zawodniczki Jennifer Oeser. W Stambule zobaczymy ją 9-11 marca. Zawodniczka SKLA Sopot na hali o medale rywalizować będzie po raz trzeci. Celem Karoliny Tymińskiej jest podium, gdyż w swojej karierze nie udało się jej jeszcze tego osiągnąć.

Przypomnijmy, że za dwa lata najlepszych lekkoatletów zobaczymy na Pomorzu. Sopot wywalczył bowiem prawo do organizacji Halowych Mistrzostw Świata w 2014 roku. Zawody zobaczyć będzie można w Ergo Arenie.