01.12.2010 11:22 0

Nowe władze powiatu wejherowskiego

Bez większych zmian we władzach powiatu. Nowym starostą wybrano Józefa Reszke, sprawującego tę funkcję już w poprzedniej kadencji. Jego kandydaturę poparło 25 spośród 28 radnych.

Jest bardzo dużo do zrobienia. Są rozpoczęte projekty unijne i w tym ten najważniejszy - połączenie drogowe Rumia-Reda. Rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do budowy sali gimnastycznej, nowej biblioteki, czy do rozbudowy domu pomocy społecznej w Wejherowie, więc tych zadań rozpoczętych jest dużo i trzeba je w tej nowej kadencji skończyć – powiedział starosta i jednocześnie przewodniczący PO w powiecie.

Zastępcą Józefa Reszke został Jan Domański. – Cieszę się bardzo i bardzo dziękuję za zaufanie. Mam nadzieję, że nie zawiodę wszystkich, którzy na mnie głosowalipowiedział nowo wybrany zastępca starosty i pytany o plany na najbliższą kadencję dodałMyślę, że po prostu trzeba robić to, co jest do zrobienia w danym momencie.

Podczas obrad wybrano również przewodniczącego rady powiatu. Ponownie został nim Wiesław Szczygieł. W prezydium we właśnie rozpoczętej kadencji zasiądą: reprezentantka komitetu Porozumienie Samorządowe „Ziemia Wejherowska” Stanisława Bujanowicz oraz reprezentant komitetu „Wspólny Powiat” Jan Klawiter.

Ponadto, pod koniec obrad wybrano członków zarządu powiatu. Etatowym członkiem mianowano Gabrielę Lisius, a oprócz niej do zarządu weszli Kazimierz Bistroń i Jerzy Conradi.

Powiatem rządzić będzie koalicja PO-Wspólny Powiat. Opozycyjny PiS wyraził chęć współpracy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24