30.11.2010 12:57 0

Puck - rozbił auto więc zgłosił jego kradzież

Puccy kryminalni zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu mogileńskiego, który zgłosił kradzież forda. Mężczyzna podejrzewany był o zgłoszenie fikcyjnej kradzieży swojego samochodu.

Jak ustalili mundurowi 25-latek rozbił auto, po tym jak dachował nim na jednej z ulic Pucka. Wraz z pasażerami uciekł z miejsca kolizji pozostawiając uszkodzony samochód. Funkcjonariusze prewencji zabezpieczyli auto na policyjnym parkingu. Nazajutrz kierowca postanowił zgłosić w puckiej komendzie kradzież pojazdu. Zgłoszenie okazało się fikcyjne, a 25-latek zamierzał w ten sposób ukryć fakt, że kierował nim pod wpływem działania alkoholu i spowodował kolizję.

Rzekomy pokrzywdzony od razu trafił do policyjnego aresztu, miał w organizmie zawartość niespełna 0,3 promila alkoholu.

Zatrzymany usłyszał już zarzut zawiadomienia o niedopełnionym przestępstwie, grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, czeka go także odpowiedzialność za kierowanie samochodem pod wpływem działania alkoholu. To wykroczenie oraz spowodowanie kolizji drogowej zagrożone jest karą grzywny nawet do 5 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24