29.11.2010 14:55 0

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę

fot. Gabriel Besta

Zima zaatakowała – temperatura spadła poniżej zera, ulice pokryły się śniegiem, a meteorolodzy zapowiadają, że w przyszłym tygodniu spodziewane są kilkunastostopniowe mrozy. To najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierząt. Dlatego właśnie ruszyła zimowa akcja adopcyjna organizowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami „Animals”.

Każdy chętny o dobrym sercu może odwiedzić schronisko czy przytulisko i przygarnąć czworonoga. W zamian otrzyma dozgonną wdzięczność i przyjaźń sympatycznego psiaka lub kotka. Cel akcji jest jasny – ma uchronić zwierzęta przez srogą zimą, zapewnić im dom i dobra opiekę.

W tym roku dzięki akcji „Adoptując mnie ratujesz mi życie” nowe domy i opiekunów znalazło 3241 psów i 1070 kotów ze schronisk w Gdyni, Tczewie, Starogardzie Gdańskim oraz przytuliska w podwejherowskiej Dąbrówce. Jednak mimo to podopiecznych OTOZ „Animals” z dnia na dzień przybywa.

Na pewno nie wszystkim zwierzakom uda się znaleźć nowy dom przed nadejściem zimy. Część z nich będzie musiała przetrwać mrozy w dotychczasowych warunkach. Z tego powodu przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce zorganizowało kolejną akcję. OTOZ prosi o dofinansowanie zakupu bud dla psiaków. Szczegóły kampanii dostępne są na stronie www.schronisko-dabrowka.pl

Bezdomne czworonogi będą wdzięczne za każdą pomoc. Osoby, które mają na zbyciu ciepłe koce, legowiska i karmę mogą przekazać je przytulisku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24