29.11.2010 14:08 0

Gdynia: otwarcie ul. Świętojańskiej

Fot. Ostatnie pracy przy sygnalizacji świetlnej na oddanym do użytku odcinku drogi

Kierowca znów mogą poruszać się po ul. Świętojańskiej w Gdyni. Wyremontowany fragment reprezentacyjnej ulicy został właśnie oddany do ruchu. Po trwających niemal pół roku pracach, odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Władysława IV do al. Piłsudskiego został otwarty w sobotę.

Remont trwał prawie pół roku ze względu na to, że był bardzo skomplikowany. O ile budowa nowej nawierzchni nie sprawiała robotnikom kłopotów, to budowa podziemnego przejścia dla pieszych okazała się nie lada wyzwaniem.

Otwarcie Świętojańskiej dla ruchu jest jednocześnie zakończeniem najistotniejszych robót wchodzących w skład wielkiej modernizacji węzła drogowego przy stacji SKM Wzgórze św. Maksymiliana. Kilka tygodniu temu do użytku zostały oddane: tunel biegnący od ul. Kieleckiej i Drogi Gdyńskiej w kierunku centrum pod torami kolejowymi i Drogą Różową, a także ul. Władysława IV.

Przejścia podziemne dla pieszych zostaną otwarte w najbliższym miesiącu. Od tej chwili na ul. Władysława IV i Świętojańskiej w okolicy nowego węzła przestaną być potrzebne przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Pozwoli to na płynniejsze poruszanie się pojazdów na tej bardzo często uczęszczanej drodze.

Na wysokości stacji kolejowej SKM Wzgórze św. Maksymiliana przebiega prawie połowa tras autobusów i trolejbusów gdyńskiej komunikacji miejskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24