29.11.2010 10:02 0

Wejherowo. Młodzież z narkotykami

Policjanci prewencji z wejherowskiej komendy zatrzymali trzech 14-letnich chłopców posiadających narkotyki. Policjanci patrolując swój rejon służbowy usłyszeli rozmowę dochodzącą z domku letniskowego, z której wynikało, że młodzi ludzie zażywają narkotyki. Mundurowi postanowili sprawdzić, co się tam dzieje. Teraz nieletni za posiadanie oraz zażywanie narkotyków odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich.

W sobotę wieczorem około godziny 18:30 w Wejherowie policjanci prewencji patrolując rejon ogródków działkowych, usłyszeli donośne głosy dochodzące z jednego z domków. Gdy funkcjonariusze podeszli bliżej, usłyszeli słowa, które wzbudziły ich zainteresowanie. Mundurowi postanowili sprawdzić, co się tam dzieje. Zapukali do drzwi, które otworzył młody 14-latek, w środku łącznie znajdowało się 8 osób w tym 7 osób 14-letnich i jeden 18-latek. Policjanci zauważyli wewnątrz domku kłęby dymu oraz wyczuli specyficzny zapach, znacznie różniący się od dymu tytoniowego. To też wzbudziło ich obawę, że osoby przebywające w domu zażywają narkotyki, policjanci zauważyli też leżącą na stoliku plastikową butelkę, na której znajdowało się sreberko i śladowe ilości suszu roślinnego. Funkcjonariusze weszli ośrodka i zapytali, czy ktoś z obecnych osób posiada narkotyki lub inne substancje odurzające. Jeden z 14-letnich chłopców wyjął ze swojego portfela woreczek foliowy, w którym znajdowała się marihuana, jego 14-letni kolega przekazał marihuanę zawiniętą w papier, która leżała za stołem. Trzeci z 14-latków próbował schować pod szafę narkotyki zawinięte w papier, jednak i to nie uszło uwadze czujnych policjantów. Trzej 14-latkowie zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Pozostali nieletni odpowiedzą przed sądem dla nieletnich za zażywanie substancji odurzających, gdyż takie zachowanie jest przejawem demoralizacji.

Trzej 14-latkowie, którzy posiadali marihuanę odpowiedzą również przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Wejherowie za posiadanie substancji narkotycznych, za co może grozić im nadzór kuratora sądowego, skierowanie do ośrodka kuratorskiego, do organizacji społecznej lub instytucji zajmujących się pracą z nieletnimi o charakterze wychowawczym, terapeutycznym lub szkoleniowym, umieszczenie w rodzinie zastępczej, w placówce opiekuńczo-wychowawczej lub w zakładzie poprawczym.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24