29.11.2010 10:12 0

Idą mrozy więc wypada czapkę włożyć ;)

Znowu przyszła zima . . Z czym kojarzy nam się głównie ta pora roku? Większość odpowiedziała by pewnie, że z mrozami, białym puchem, własnoręcznie ulepionym bałwanem, jazdą na sankach czy na łyżwach. Lecz jest jeszcze jedna cecha charakterystyczna tejże pory roku, a mianowicie przymus ubierania się w ciepłe kurtki, szaliki – a co najgorsze – zimowe czapki.

Znam mnóstwo dziewczyn, które co roku miewają ten sam problem – nie cierpią nosić nakryć głowy i z tego powodu nieustannie sprzeczają się z rodzicami.Główne argumenty przemawiające za ich niechęcią to brak wygody, rozczochrane włosy po jej zdjęciu oraz brak atrakcyjnych i modnych nakryć głowy w sklepach. Z kolei rodzice twierdzą, że najważniejsze jest zdrowie dlatego czapka na głowie jest niezbędna. Moi drodzy oznajmiam, że Wasi rodzice mają całkowitą rację! Noszenie czapek zimą jest absolutnie wskazane zwłaszcza w porze największych mrozów, ponieważ odmrożenie skóry głowy może spowodować zniszczenie mieszków włosowych. Podążanie za modą nie przeszkadza więc w doborze odpowiedniego okrycia naszych czupryn. Włosy, jako najbliższe naszej głowy, powinniśmy traktować z szacunkiem. Ma być ciepło i praktycznie, ale też modnie i wygodnie.Rękawiczki, czapki i szaliki to najlepsza inwestycja w nasze zdrowie. Pamiętajmy, że przez głowę ucieka ok. 50% ciepła. Jest to spowodowane dużym przepływami krwi przez mózg. Więc zastanówcie się sami – czy warto nie potrzebnie wydawać pieniądze na lekarstwa i narażać się na różne nieprzyjemne choroby? Choć wybranie odpowiedniego zimowego stroju może wydawać się proste, już przy pierwszej wyprawie do sklepu okazuje się, że wcale tak nie jest. Wszyscy bowiem szukamy rzeczy wygodnych i praktycznych, ale jednocześnie takich, w których będzie nam do twarzy. Czapki, berety, kapelusze to nie tylko dające ciepło nakrycia głowy, ale też często modny i efektowny dodatek. Czapki futrzane,wełniane - takie w rozmiarze XXL (szczególnie modne w zeszłym roku)berety, kapelusze czy nauszniki to jedne

z nielicznych propozycji atrakcyjnych nakryć głowy. Na rynku panuje bardzo duży wybór -
czapki dostępne są w przeróżnych kolorach i krojach, także możemy je dopasować do reszty swojego ubioru. Nie dość, że ochronią na sprzed zimnem i chorobą, to jeszcze sprawią, że będziemy prezentować się dużo bardziej efektownie. Same superlatywy ;)

Więc zachęcam Was drodzy czytelnicy, abyście dbali o swoje zdrowie i nie stronili od czapek szczególnie w tak mroźnych temperaturach ;)


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24