24.11.2010 11:52 0

19 nowych gdyńskich policjantów

19 nowych gdyńskich policjantów w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku - nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Gdyni -mł. insp. Roberta Leksyckiego złożyło uroczyste ślubowanie. Wśród funkcjonariuszy są trzy kobiety. Uroczystość odbyła się na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku.

W minioną sobotę o godz. 11:00 na terenie Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przy ul. Słowackiego 161 odbyła się uroczystość ślubowania nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. W garnizonie pomorskim przybyło w sumie 110 policjantów, z czego 19 z nich po odbyciu kursu podstawowego, pełnić służbę będzie w Gdyni.

Wśród nowych gdyńskich funkcjonariuszy są trzy kobiety. Jedna z nich miała już pierwszy kontakt z pracą w policji. Kilka lat temu odbywała praktykę w komisariacie policji.

Policjanci są w wieku od 21 do 29 lat. To absolwenci Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Morskiej, Akademii Pomorskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu, Uniwersytetu Gdańskiego i Szczecińskiego, Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej oraz techników i liceów.

Ślubowanie od nowych funkcjonariuszy przyjął nadinsp. Krzysztof Gajewski - Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku, a mł. insp. Robert Leksycki - Komendant Miejski Policji w Gdyni - przyjął nowych policjantów w swoje szeregi. W uroczystości wzięli udział również zaproszeni goście m.in. kapelan pomorskich policjantów ks. Bogusław Głodowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24