24.11.2010 09:32 0

Dziewczyny z Luzina o krok od Finału Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych

W sobotę 20 listopada w Polanowie rozegrano turniej eliminacyjny Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W turnieju wystartowało 5 zespołów z województwa pomorskiego i zachodnio – pomorskiego : Pogoń Szczecin Women, Błękitni Juvenia Stargard Szczeciński, Sztorm Gdynia, Victoria S.P.2 Sianów i Checz Luzino/Gdynia.

W swoim debiucie na turnieju zawodniczki z Luzina prowadzone przez trenera Tomasza Myszewskiego z GOSRiT Luzino zrobiły największą niespodziankę. Występując na swoim pierwszym turnieju w życiu, były o krok od awansu do Mistrzostw Polski U-15 dziewcząt.

W swoim pierwszym meczu trenujące od czerwca dziewczyny spotkały się z Błękitni Juvenia Stargard Szczeciński. Trema utrzymywała się tylko do przerwy. Po wznowieniu meczu pierwszą bramkę dla Luzina strzeliła Daria Sporysz. Chwilę później drugą bramkę strzeliła świetnie dysponowana tego dnia Monika Pielowska. Debiut i zwycięstwo pozwalało patrzeć pozytywnie na losy turnieju. W kolejnym meczu Luzino spotkało się z Pogonią Szczecin Women. Od samego początku meczu na boisku panował tylko jeden zespół. Do przerwy po bramkach Darii Sporysz, Dominiki Bruskiej oraz dwóch bramkach Moniki Pielowskiej zapowiadało się łatwe zwycięstwo. Druga połowa i bramki kolejno Żanety Wojewskiej, oraz kolejnych trafień Dominiki Bruskiej i kolejnych trzech Moniki Pielowskiej prowadziliśmy 9:0. Honorowe trafienie dla zespołu z Szczecina w ostatniej minucie spotkania nie zmieniło humoru naszych zawodniczek. Dziewczyny, które nie miały nic do stracenia przystąpiły do kolejnego meczu z Victoria Sianów. Jak się okazało po turnieju był to mecz o awans. Bardzo wyrównany mecz miał zakończyć się wynikiem remisowym. W ostatniej sekundzie meczu po wykonanym rzucie z autu straciliśmy bramkę. W tym meczu bramki strzelili po przepięknym woleju w samo okienko bramki Daria Sporysz oraz Monika Pielowska. Trzy trafienia w słupek zaliczyła Natalia Nastały, niestety ulegliśmy 3:2. Nie tracąc nadziei na awans spotkaliśmy się z podopiecznymi Trenera Kadry Pomorza Krzysztofa Własnego - Sztorm Gdynia. Zdecydowany lider od kilku lat na Pomorzu, w którego zespole występuje Kadra Pomorza Województwa Pomorskiego uległ po niesamowitej walce dziewczętom z Luzina. Przed tym meczem trzy zespoły miały identyczny bilans. Od samego początku meczu było widać u zawodniczek obu zespołów wielką determinacje i walkę. Wymiana cios za cios SZTORM na 1:0, chwilę później wyrównuje Daria Sporysz i mamy 1:1. Sztorm strzela na 2:1 chwila później strzał Dominiki Bruskiej i mamy 2:2. O zaciętej rywalizacji mogły świadczyć wykluczenia dla obu zespołów. W pewnym momencie na boisku było po trzy zawodniczki z każdego zespołu. Na dwie minuty do zakończenia spotkania po pięknym podaniu Darii Sporysz świetną sytuację wykorzystała świetna tego dnia Monika Pielowska i wygrywaliśmy 3:2. Dwie minuty heroicznej walki i ataków Sztormu Gdynia nie zmieniło wyniku. Bramkarka z Luzina Maria Lińska robiła wszystko mimo desperackich ataków i wielu strzałów nie dała się pokonać. Pokonać Kadrę Pomorza to wielki sukces utworzonej pół roku temu drużyny. Na hali atmosfera gorąca, nikt nie doceniał nowego zespołu z Luzina, natomiast podczas meczu ze Sztormem wszystkie osoby będące na Hali Sportowej w Polanowie wykrzykiwały Luzino. Po syrenie końcowej emocji i gratulacji oraz łez było wiele. Wygrana była tym większa iż nasz zespół występujący pod nazwą TKKF Checz Gdynia Luzino wygrał derby Gdyni.

O klasyfikacji końcowej miał zadecydować ostatni mecz, w którym Victoria Sianów
spotkała się z Pogoń Szczecin. Victoria musiała wygrać minimum 4:0 aby awansować na pierwsze miejsce. Pogoń ulegała 0:6 i tym samym Victoria awansowała na pierwsze miejsce i wywalczyła awans do finałów Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych.

Niewiele brakowało i nowy zespół z Luzina znalazłby się wśród najlepszych 8 zespołów z Polski. Niespodziewanie po turnieju siedem dziewcząt z Luzina dostało powołanie do Kadry Pomorza prowadzoną przez Krzysztofa Własnego.

Po turnieju trener Tomasz Myszewski powiedział: „Jadąc na turniej chciałem sprawdzić na jakim poziomie, podczas półrocznej pracy są dziewczyny. Był ich to pierwszy turniej więc podeszliśmy do niego z małym dystansem. Okazało się że jesteśmy równorzędnym zespołem a nawet sprawiliśmy największą niespodziankę. Cieszę się z takiego wyniku oraz jestem dumny z postawy dziewcząt. Sukcesy mam nadzieję jeszcze przed nami. Dziewczyny pokazały charakter i udowodniły wszystkim, że potrafią grać w piłkę nożną. Jest to wielki sukces dla Luzina, i na tym nie poprzestaniemy. Wygrana z Kadrą Pomorza to duży sukces naszego zespołu oraz motywacja do jeszcze cięższej pracy na treningach”.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Victoria Sianów 9 19:6

  2. Checz/Luzino Gdynia 9 16:6

  3. Sztorm Gdynia 9 15:5

  4. Juvenia Stargard 3 4:13

  5. Pogoń Szczecin 0 2:20

Wyniki spotkań: Sianów - Sztorm 2:3, Checz Luzino - Błękitni Juvenia 2:0, Pogoń - Sztorm 0:8, Sianów - Błękitni Juvenia 8:1, Checz Luzino - Pogoń 9:1, Sztorm - Błękitni Juvenia 2:0, Checz Luzino-Sianów 2:3, Pogoń -Błękitni Juvenia 1:3, Checz Luzino - Sztorm 3:2, Pogoń - Sianów 0:6.

Skład drużyny: Maria Lińska, Żaneta Wojewska, Daria Sporysz, Natalia Nastały, Monika Pielowska, Dominika Bruska, Julita Wojewska, Joanna Kobiela, Emilia Kwidzińska, Magda Pipka, Aleksandra Krauze, Monika Dawidowska.

Strzelcy bramek: Monika Pielowska 8 bramek Daria Sporysz 4 bramki Dominika Bruska 3 bramki Żaneta Wojewska 1 bramka

Nagrody indywidualne:

Król strzelców: Adrianna Saganowska (Sianów), Monika Pielowska (Checz Luzino)

Najlepszy zawodnik: Karolina Wieczorek (Sianów)

Najlepszy bramkarz: Agata Pękala (Sztorm Gdynia)


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24