02.12.2011 13:34 0

CWS T-1 powstanie w Wejherowie

CWS T-1, czyli samochód legenda. Właśnie taki pojazd buduje Ludwik Rożniakowski z Wejherowa. To już kolejna jego realizacja.

Zabytkowy samochód trzeba wybudować od samego początku. Rekonstrukcja CWS T-1 nie jest łatwym zadaniem, bo informacji o szczegółach konstrukcji tego pojazdu jest bardzo niewiele. Auto było produkowane w Polsce pod koniec lat dwudziestych. Z taśmy zeszło nie więcej niż 800 modeli. Polskie CWS T-1 szybko zostało wyparte przez włoskiego fiata.

  • CWS T-1 to duże wyzwanie, duży nakład pracy. Wykonanie ze środków własnych potrwa to kilka lat, jeśli uda mi się zdobyć sponsora to kilka lub kilkanaście miesięcy – tłumaczy konstruktor pojazdu, Ludwik Rożniakowski.

Wejherowian to pasjonat motoryzacji nie od dziś. Odtworzył już inne historyczne auto - cadillac imperial. Prace nad stworzenie samochodu inspirowanego amerykańskim pojazdem trwały trzy lata. Efekt jest imponujący.

  • Spędziłem przy projektowaniu i wykonaniu tego samochodu około 11 tysięcy godzin. Projekt trwał długo, bo jest dość skomplikowany. W warsztacie trzeba było wykonać wszelkie elementy, bo kupić ich nie można – dodaje Ludwik Rożniakowski.

Teraz prowadzone są intensywne prace nad realizacją nowego projektu. Ludwik Rożniakowski zapewnia, że bez względu na trudności, ukończy swoje działo. A to oznacza, że najprawdopodobniej tylko w Wejherowie będzie można podziwiać jedyną na świecie kopię legendarnego CWS T-1.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24