08.12.2022 16:00 4 PM/KMP Gdynia

Ukradła pieniądze z lumpeksu

Fot. KMP Gdynia

Policjanci zatrzymali 42-letnią mieszkankę Gdańska, która ukradła pieniądze ze sklepu z tanią odzieżą. Okazało się, że kobieta wcześniej dwukrotnie ukradła pieniądze oraz torebkę innej klientki.

Kryminalni z komisariatu w Gdyni Śródmieściu zostali poinformowani o kradzieży pieniędzy, do której doszło na początku grudnia w jednym ze sklepów z tanią odzieżą.

Mundurowi po przyjęciu zgłoszenia od razu zajęli się tą sprawą, zabezpieczyli zapis z monitoringu i wytypowali kobietę, która ukradła pieniądze ze sklepowej kasetki. Funkcjonariusze ustalili dane 42-latki oraz miejsce, gdzie może przebywać. Przedwczoraj podczas patrolowania rejonu policjanci zauważyli kobietę, która rysopisem odpowiadała poszukiwanej. Podczas legitymowania kryminalni potwierdzili, że jest to sprawczyni kradzieży - informuje podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej komendy.

Funkcjonariusze przewieźli ją do komisariatu, aby wykonać niezbędne czynności, w trakcie których okazało się, że kobieta dwukrotnie ukradła pieniądze z gabinetu fizjoterapii oraz torebkę klientce w sklepie z tanią odzieżą. 42-latka przyznała się do wszystkich kradzieży, jednak nie potrafiła wytłumaczyć motywów swojego postępowania.

Kobieta usłyszała już zarzuty, o jej losie zadecyduje sąd. Za kradzież grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...