08.12.2022 12:30 32 PM/UM Gdynia

Trasa Kaszubska otwarta jeszcze przed świętami?

Fot. Marek Trybański/TTM

„Termin 21 grudnia jest jednym z terminów branych pod uwagę” – informuje GDDKiA. Być może Trasa Kaszubska zostanie otwarta jeszcze przed świętami.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad aktualnie walczy z czasem, zmieniającą się pogodą i formalnościami, które prowadzą do uzyskania pozwolenia na użytkowanie - czytamy na stronie gdyńskiego urzędu miasta.

Czytaj również: W związku z budową Trasy Kaszubskiej w gminie Szemud powstały nowe ronda

Trasa Kaszubska miała zostać oddana do użytku jesienią 2021 roku, termin zakończenia prac był przesuwany kilkukrotnie. Kierowcy od 11 października mogą już jeździć z węzła Bożepole Wielkie na fragment S6.

Priorytetem działań GDDKiA jest bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Czynimy wszelkie starania, aby doprowadzić do oddania do eksploatacji drogi ekspresowej S6, Trasy Kaszubskiej, do końca 2022 roku. Wzmiankowany termin 21 grudnia jest jednym z terminów branych pod uwagę – wyjaśnia Andrzej Szyler z gdańskiego oddziału GDDKiA.

Czytaj również: Kaszubskie nazwy na trasie S6?

Trasa Kaszubska to nowa droga o długości 41 km. Całkowity koszt budowy wynosi ponad 2 mld zł, a unijne dofinansowanie przekracza 984 mln zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...