07.12.2022 14:04 0 WH/TTM

‘Wszystkie dzieci otrzymują prezenty’. Św. Mikołaj odwiedził Hel

Fot. Marek Trybański/TTM

Mimo że nie było śniegu, to św. Mikołaj do Helu przybył na saniach. Rozdał 350 paczek najmłodszym dzieciom. „Wszystkie dzieci otrzymują prezenty” – mówi burmistrz Mirosław Wądołowski.

We wtorek (6 grudnia) do Helu zawitał św. Mikołaj wraz z pomocnikami.

Od kilku lat organizujemy Mikołajki dla naszych najmłodszych dzieci z Helu. To święto obejmuje dzieci od urodzenia do ósmej klasy szkoły podstawowej. Wszystkie dzieci otrzymują prezenty – mówi Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu.

Przygotowano 350 paczek ze słodyczami. Jak zaznacza burmistrz, każde dziecko dostało upominek i nikt nie został pominięty.

Co roku korzystają z tego dzieci, które są z rodzicami w celach turystycznych. Jeżeli takie dziecko przyjdzie bądź będzie z sąsiedniej gminy też zostanie obdarowane taką paczką – dodaje Wądołowski.

Zobacz także: Wystartował Jarmark Bożonarodzeniowy w Wejherowie

Ulice Helu rozświetlają świąteczne ozdoby. Jednak w tym roku wywieszono ich o 200 sztuk mniej.

Nie będziemy wyłączali oświetlenia w nocy. Mamy umowę z Energą Oświetlenie podpisaną jako ryczałt. Czy w Helu się będzie paliło 5 lamp czy 500, to będziemy płacić, co miesiąc taką samą kwotę – wyjaśnia burmistrz.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Podczas wydarzenia dzieci zrobiły sobie zdjęcia ze św. Mikołajem i mogli zobaczyć od środka jego sanie na czterech kołkach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...