06.12.2022 09:01 0 WH/TTM

OSP Kaczkowo z nowym wozem

Fot. TTM

Wóz bojowy za ponad 900 tys. złotych trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczkowie. Ponadto jednostka z Rozłazina została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W poniedziałek (5 grudnia) druhowie z Kaczkowa oficjalnie odebrali nowy wóz.

To jest czwarty samochód strażacki w trakcie mojej służby na rzecz gminy od 2011 roku. Mamy tym sposobem we wszystkich jednostkach wozy. To święto oczekiwane długo przez społeczność strażacką i mieszkańców – mówi wójt gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt.- W związku z budową elektrowni i drogą, która ma łączyć S6 z Lubiatowem, ta jednostka w przyszłości będzie mieć znaczenie dla bezpieczeństwa.

Koszt nowego pojazdu to ponad 900 tys. złotych. Na ten cel złożyli się – Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, powiat wejherowski, gmina Łęczyce i sponsorzy prywatni.

W przeciągu najbliższych dwóch miesięcy zostanie dobudowany garaż dla nowego pojazdu.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM vlcsnap-2022-12-05-14h43m07s278.png Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Kilka lat temu rada gminy przyjęła takie założenie, że będą wyposażać jednostki spoza Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w pojazdy – wyjaśnia st. bryg. Jacek Niewęgłowski, komendant powiatowy PSP w Wejherowie.

Tego samego dnia OSP Rozłazino włączono do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Trzy z czterech jednostek z gminy Łęczyce jest w tym systemie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...