06.12.2022 08:00 1 WH/siepomaga.pl

Leoś z Ostrowa potrzebuje operacji w USA, aby odzyskać słuch

Fot. siepomaga.pl

Dwuletni Leoś z Ostrowa od urodzenia boryka się z niedosłuchem przewodzeniowym i wadą ucha zewnętrznego. Szansą na odzyskanie słuchu jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Trwa zbiórka na ten cel. Brakuje ponad 290 tys. złotych.

Podczas ciąży nic nie wskazywało na to, że chłopiec będzie miał problemy zdrowotne.

Mąż był pierwszą osobą, którą zobaczyła u synka tę wadę. On nie ma ucha - powiedział lekarzom. Informacja ta wzbudziła konsternację wszystkich obecnych. Nikt nie wiedział, co się stało, co dolega Leosiowi i jak nam pomóc – opisują rodzice Leosia. - Zostaliśmy zostawieni sami sobie, bez żadnej pomocy. To przykre, ale prawdziwe. Po wyjściu ze szpitala musieliśmy wziąć się w garść. Pomogli nam znajomi i rodzina pracujący w służbie zdrowia. Ukierunkowali i udostępnili kontakty do specjalistów. Rozpoczęliśmy walkę o zdrowie Leosia, niejednokrotnie trafiając na mur... Oczywiście 90% wizyt i badań odbywało się prywatnie.

Fot. siepomaga.pl Fot. siepomaga.pl

Okazało się, że Leon ma również problemy z napięciem mięśniowym. Chłopiec słyszy jednym uchem. Trudno mu zrozumieć innych. Wada utrudnia mu naukę mówienia.

Brak ucha może prowadzić nawet do problemów z chodzeniem! Dzieje się tak dlatego, że dzieci, słyszące na jedno ucho, przechylają się na jedną, słyszącą stronę. To grozi wykrzywieniem sylwetki, kręgosłupa, deformacją ciała... Leoś może mieć wadę postawy – dodają rodzice.

Ratunkiem dla słuchu chłopca jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Podczas takiego zabiegu lekarze rekonstruują małżowinę uszną, następnie otwierają kanał słuchowy albo wszczepiają specjalny implant.

Trwa zbiórka na operację chłopca. Póki co brakuje ponad 292 tys. złotych.

Zbiórka na operację Leosia


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...