01.12.2022 12:30 17 PM/TTM

Nowa karetka w puckim szpitalu

Fot. Marek Trybański/TTM

„To jest sprzęt, który trzeba kupować na bieżąco.” Do Szpitala Puckiego trafił nowy ambulans. To piąta karetka, która zasiliła flotę puckiej placówki w ciągu ostatnich kilku lat.

Oficjalne przywitanie nowej karetki odbyło się w środę (30 listopada). Jest to ambulans typu podstawowego, w którym świadczeń zdrowotnych będzie udzielało dwóch ratowników medycznych.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Ambulansów w ostatnich latach kupiliśmy pięć plus motor. Wszystkie, poza jednym zakupiliśmy ze środków Krajowej Ratownictwa Medycznego, otrzymaliśmy je za pośrednictwem wojewody. To jest sprzęt, który trzeba kupować na bieżąco. Już będziemy składać wniosek na kolejną karetkę, żeby tabor się nie starzał. To jest niezwykle istotne ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców - mówi Jarosław Białk, starosta pucki.

Ambulans jest wyposażony w nosze, defibrylator, pompę infuzyjną, ssak, zestawy do tlenoterapii czy do udrażniania dróg oddechowych.

Długo na ten pojazd czekaliśmy. Mam nadzieje, że wzmocnienie floty szpitala puckiego w znacznej mierze podniesie standard naszej placówki. W miniony tygodniu odebraliśmy nagrodę szpital roku w plebiscycie Hipokrates, a nasz ratownik Paweł Wicka w plebiscycie na ratownika medycznego zajął pierwsze miejsce. To jest gwarancja tego, że mieszkańcy naszego powiatu mogą czuć się bezpiecznie - mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej prezes szpitala Oksana Rabij–Zabłotna.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...