10.11.2022 09:30 2 PM/BLMW

Transportowali organy do przeszczepu

Fot. BLMW

W środę (9 listopada) załoga samolotu transportowo – desantowego z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego wykonała kolejny w tym roku transport organów przeznaczonych do przeszczepu w ramach Akcji Serce. Lot zrealizowano po trasie Gdynia – Wrocław – Gdynia.

We wtorek wieczorem Dyżurna Służba Operacyjna Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej otrzymała zadanie przygotowania transportu medycznego, w ramach "Akcji Serce". Zgodnie z przyjętymi procedurami, wytypowano załogę i samolot transportowo-desantowy M28B Bryza z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach – czytamy na stronie Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

W środę o godzinie 11:54 samolot M28B wystartował z lotniska macierzystego Oksywie, kierując się na lotnisko we Wrocławiu. O godzinie 19:14 na pokład Bryzy weszły dwa zespoły lekarzy transplantologów wraz z przeznaczonymi do przeszczepu narządami i rozpoczął się lot powrotny do Trójmiasta.

Samolot wylądował na lotnisku Oksywie o godzinie 20:24 i personel medyczny natychmiast udał się do Kliniki Kardiochirurgii i Chirurgii Naczyniowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie już oczekiwał pacjent – informuje Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej.

W tym roku lotnicy BLMW wykonali już 12 takich akcji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...