28.09.2022 16:00 0 PM/TTM

Gmina Wejherowo: umowa o współpracy, statuetka i zmiany w budżecie

Fot. TTM

Zmiany w budżecie, podpisanie nowej umowy partnerskiej czy uhonorowanie Stowarzyszenia Rodzina Piaśnicka - tymi tematami zajmowali się rajcy podczas sesji Rady Gminy Wejherowo, która odbyła się w środę (28 września).

Czterdziesta piąta sesja Rady Gminy Wejherowo obfitowała w szereg różnego rodzaju uchwał, na którymi musieli pochylić się radni.

Mamy uchwałę, która zmienia regulamin powoływania i odwoływania członków gminnego interdyscyplinarnego zespołu. Zmieniła się ustawa, więc musimy ten regulamin dostosować do wymogów prawnym - mówił dla Twojej Telewizji Morskiej Hubert Toma, przewodniczący Rady Gminy Wejherowo.

Oficjalnie uchwałą zapieczętowano współpracę partnerską z gminą Ochotnica Dolna.

Podpisanie umowy partnerskiej ma zacieśnić tę współpracę i pozwolić na jej rozwój - mówi Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo. - Dostaliśmy niecałe 10 mln zł na wypłatę dodatku węglowego, musieliśmy to wprowadzić do budżetu. Otrzymaliśmy również subwencje oświatową na utworzenie nowego stanowiska pedagoga specjalnego oraz podwyżki dla nauczycieli, które były już uchwalone w maju zeszłego roku — dodaje Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

Podczas sesji zwiększono również dotację dla spółdzielni Kaszubia ze względu na wzrost kosztów opału i paliwa.

Radni zdecydowali, że statuetkę Gryfa Kaszubskiego otrzyma Stowarzyszenie Rodzina Piaśnicka.

W związku z tym, że stowarzyszenie miało w ubiegłym roku 25-lecie istnienia, chcielibyśmy właśnie w taki sposób ich uhonorować - zaznacza Przemysław Kiedrowski.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24