22.09.2022 13:30 1 JD

Trzecia edycja "Szkoły dla rodziców" w gminie Puck

fot. pixabay.com

Trzecia edycja "Szkoły dla rodziców" poruszać będzie tematykę między innymi rozpoznawania i nazywania uczuć, rozwiązywania problemów czy zachęcania do współpracy i wspierania samodzielności.

Zajęcia będą prowadzone przez trenera w dwóch piętnastoosobowych grupach raz w tygodniu. Celem takich "lekcji" jest uzyskanie przez rodziców wiedzy i umiejętności jak postępować w sytuacjach kryzysowych ze swoimi dziećmi jeżeli takie zaistnieją. W ramach programu odbędzie się 10 takich spotkań - mówi Kamila Dettlaff inspektor ds. alkoholowych w Urzędzie Gminy Puck.

Zajęcia odbywać się będą w Szkole Podstawowej im. Maksymiliana Wilandta w Darzlubiu.

Po zainteresowaniu tym wydarzeniem widzimy, że jest potrzeba organizowania takich spotkań. Dochodzą do nas sygnały również od dyrektorów szkół i nauczycieli oraz samych rodziców, że coś niedobrego się dzieje w procesie dojrzewania dzieci i mamy nadzieję, że dzięki warsztatom i spotkaniom uda nam się w porę wychwycić ten problem i go rozwiązać - dodaje wójt gminy Puck Tadeusz Puszkarczuk.

mat. Urząd Gminy w Pucku

Zajęcia dla rodziców z gminy Puck prowadzone będą od października. Na warsztaty można zapisać się do 27 września wypełniając formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24