05.09.2022 14:00 23 PM

OPEC ma zapasy węgla do końca roku

Fot. pixabay.com

„Odczuwamy pewne utrudnienia w dostawach opału” – poinformował OPEC. Nadchodzący sezon grzewczy może być wyjątkowo ciężki. Na rynku brakuje węgla, a stawki za ten, który jest dostępny są bardzo wysokie. W związku z tym Czytelnicy pytają, czy miejska sieć ciepłownicza jest gotowa na zimę.

Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o., które zaopatruje w ciepło mieszkańców Wejherowa, Rumi i Gdyni uspokaja, że jest przygotowane na nadchodzący sezon grzewczy.

Zarówno ciepłownia, kogeneracja jak i sieć OPEC są dobrze przygotowane do sezonu grzewczego. Dbając o ciągłość dostaw ciepła do naszych odbiorców działania związane z przygotowaniem się do zimy podjęliśmy z odpowiednim wyprzedzeniem – mówi Łukasz Koss, dyrektor ds. produkcji i eksploatacji sieci.

Jak większość firm ciepłowniczych, OPEC odczuwa pewne utrudnienia w dostawach opału.

Podjęte przez nas działania, takie jak odpowiednio wczesne zakontraktowanie opału i stały kontakt z dostawcami pozwoliły nam zminimalizować te utrudnienia – dodaje Łukasz Koss.

Jak informuje dyrektor, OPEC ma zabezpieczone zapasy węgla do końca roku. Obecnie trwają rozmowy nad zakontraktowaniem zapasów do końca sezonu grzewczego.

Nasi odbiorcy nie powinni obawiać się zimnych kaloryferów – uspokaja Łukasz Koss.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24