30.08.2022 16:00 0 AB/KWP Gdańsk

Chciał uniknąć badania trzeźwości i zaczął uciekać

źródło: KWP Gdańsk

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbując uniknąć kontroli trzeźwości zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. Okazało się, że 42-latek miał 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło we wtorek (30 sierpnia) na ulicy Myśliwskiej w Gdańsku. Policjanci zorganizowali tam punkt kontroli trzeźwości.

Tuż po godzinie 7:00 funkcjonariusze zauważyli, jak kierujący nissanem qashqai, wyjeżdża z kolejki oczekujących na badanie i zawraca. Policjanci ruszyli za mężczyzną, dając mu polecenia do zatrzymania przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych - informują gdańscy policjanci.

źródło: KWP Gdańsk

Kierowca nie zareagował jednak na sygnały, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Następnie wjechał na teren leśny i wybiegł z samochodu. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Policjanci zbadali alkomatem 42-latka z Gdańska. Badanie wykazało, że kierowca qashqaia jest w stanie po użyciu alkoholu i ma w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu. Mężczyzna został doprowadzony do pobliskiego komisariatu - dodają gdańscy policjanci.

42-latek odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu oraz za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24