17.11.2010 09:47 0

Nowy prom popłynie z Gdyni do Szwecji

Podróż z Gdyni do Karlskrony będzie wkrótce o wiele przyjemniejsza. Ochrzczono nowy prom, następcę niezbyt komfortowego Finnarrow. Anna Wypych-Namiotko nadała mu imię Stena Vision.

Stena Vision pomieści 1,7 tys. pasażerów. To znacznie więcej niż jej poprzednik Finnarrow, który był w stanie zabrać na pokład tylko 200 osób. Nowa jednostka została wyposażona w rozmaite udogodnienia – dyskotekę, restaurację, klub nocny, nowoczesne centrum SPA i sale konferencyjne.

Imię dla statku zostało wybrane spośród 14 tys. propozycji zgłoszonych w konkursie. Uroczystość nadania imienia odbyła się w poniedziałek. Matką chrzestną jednostki została wiceminister infrastruktury i kapitan żeglugi wielkiej Anna Wypych-Namiotko.

Stena Vision to nie jedyna inwestycja Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona. Wiosną przyszłego roku Stena Baltica również zostanie zastąpiona przez nowy prom – Stena Spirit. Ponadto firma zainwestowała 420 mln zł w modernizację dwóch jednostek, przystosowanie ramp do większych statków, zmiany na nabrzeżach i w centrach zarządzania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24