16.08.2022 13:33 9 WH/KPP Wejherowo

Zostawili kota na kilka godzin w rozgrzanym aucie - 'nie reagował na bodźce'

Fot. KPP Wejherowo

Przy ul. Morskiej w Redzie w rozgrzanym samochodzie zamknięto kota. „Zwierzę nie miało wody i nie reagowało na bodźce”. Policjanci poszukiwali właściciela, finalnie wybito szybę auta i zabrano czworonoga. Właściciele do pojazdu wrócili po blisko 2,5 godziny od interwencji.

W poniedziałek (15 sierpnia) około godziny 14:30 redzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o pozostawionym kocie w zamkniętym samochodzie.

Sprawę policjantom zgłosił zaniepokojony mężczyzna. Z informacji wynikało, że kot nie reaguje na pukanie w szybę, a w pozostawionej misce nie ma wody. Panował upał, a samochód był zaparkowany w nasłonecznionym miejscu przy ulicy Morskiej – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Po przyjeździe na miejsce, policjanci poszukiwali właścicieli auta i kota.

W pobliskim centrum handlowo – rekreacyjnym podali komunikaty do publicznego nagłaśniania, aby właściciel samochodu natychmiast podszedł na parking do swojego samochodu. Sprawdzili lokale gastronomiczne i inne miejsca, ale właścicieli nigdzie nie zastali. Ze względu na to oraz to, że kot nie reagował na stukanie, był przepocony, a temperatura na zewnątrz przekraczała 32 stopnie Celsjusza, podjęli decyzję o wybiciu szyby w samochodzie i uratowaniu zwierzaka – dodaje Potrykus.

Po wybiciu szyby i otwarciu drzwi mundurowi wyciągnęli półprzytomnego kota. Następnie pojechali z nim do komisariatu.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

Natomiast właściciele powrócili do samochodu około godziny 17:00, czyli prawie 2,5 godziny od momentu podjęcia interwencji przez policjantów. Wstępnie ustalono, że kot zamknięty był w pojeździe od około godziny 11:30.

Uratowane zwierzę zostało przekazane do technika weterynarii. Teraz właściciel kota niewykluczone, że odpowie za przestępstwo znęcania nad zwierzęciem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Redy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat – wyjaśnia Potrykus.

Przypominamy:

Widząc pozostawione w pojeździe dziecko lub zwierzę – reaguj i natychmiast skontaktuj się z numerem alarmowym 112.

  • Rozejrzyj się, właściciel pojazdu może być w pobliżu.

  • Podczas rozmowy telefonicznej uważnie słuchaj i wykonuj polecenia dyspozytora lub policjanta. Być może usłyszysz polecenie , aby dla ratowania życia zbić szybę w samochodzie.

  • Jeżeli to możliwe, zostań na miejscu do czasu przyjazdu służb.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24