16.08.2022 11:46 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Ubezpieczenie telefonu w Wejherowie – na jakich warunkach? Czy to się opłaca?

Materiał Partnera

Telefon komórkowy to urządzenie elektroniczne, które mamy przy sobie cały czas. Producenci komórek nieustannie powiększają już i tak szeroki wachlarz oferowanych użytkownikom funkcji, przez co telefon staje się niezastąpionym towarzyszem na co dzień. Coraz lepsze modele dają ogromne możliwości, ale jednocześnie są droższe, więc wiele osób decyduje się na ich ubezpieczenie. Też o tym myślisz? Zastanawiasz się, na jakich warunkach i gdzie warto to zrobić w Wejherowie? Sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Kiedy warto rozważyć wykupienie ubezpieczenia telefonu?

Czy ubezpieczenie telefonu komórkowego jest korzystne dla każdego? Zdecydowanie nie. Jak podjąć decyzję? Przede wszystkim zwróć uwagę na cenę swojego smartfona. Standardowe urządzenie ze średniej półki kosztuje obecnie około 800-1200 zł, ale wiele osób decyduje się na zakup modeli wartych nawet 4000-5000 zł. Jeśli Ty też stawiasz na droższy telefon, koniecznie rozważ ubezpieczenie, bo awaria lub uszkodzenie wartościowego sprzętu będzie kosztować naprawdę sporo. Ubezpieczenie polecamy także podróżnikom, osobom pracującym w trudnych warunkach (np. na wysokości, nad wodą, w halach produkcyjnych), a także rodzicom często udostępniającym telefon swoim pociechom. Wystarczy przecież chwila nieuwagi, a urządzenie może zostać zalane, rozbite czy zgubione, a wtedy trzeba będzie kupić nowe, np. w serwisie Komórkomat.

Przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej zastanów się też, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania. Firmy oferują rozmaite propozycje, więc musisz wiedzieć, jakich zdarzeń dotyczy dana oferta. Ubezpieczenie może objąć uszkodzenie, zalanie, zniszczenie ekranu, ale także kradzież, więc możliwości jest sporo. Polisa może dotyczyć dowolnego modelu niezależnie od tego, czy został kupiony za gotówkę, czy z oferty na abonament.

Gdzie ubezpieczyć swój telefon?

Telefon komórkowy możesz ubezpieczyć w kilku miejscach w Wejherowie i niekoniecznie od razu przy zakupie, chociaż istnieje też taka możliwość. Ubezpieczenie proponują najczęściej pracownicy firm telekomunikacyjnych, kiedy klient decyduje się na zakup urządzenia wraz z abonamentem, który często może obejmować również internet stacjonarny. Kupując smartfon w innych miejscach, również możesz to zrobić. Szansę na wykupienie szerszej gwarancji, a więc czegoś na wzór ubezpieczenia, proponują markety z elektroniką. Najpopularniejsze są jednak indywidualne firmy i towarzystwa ubezpieczeniowe. Zatem gdzie ubezpieczyć telefon? Najistotniejsze są warunki finansowe, ale te zależą od zakresu ochrony, ceny urządzenia czy szybkości wypłacenia odszkodowania. Zanim więc wybierzesz daną firmę, określ dokładnie, czego oczekujesz i porównaj interesujące Cię oferty.

Jakie warunki oferują ubezpieczyciele?

Kiedy większość ludzi myśli o ubezpieczeniu swojego telefonu, przed oczami stają im obrazki zniszczonych ekranów, zalanych urządzeń czy całkowicie rozbitych urządzeń. Tymczasem wykupienie ubezpieczenia smartfona może obejmować zdecydowanie więcej sytuacji i chronić przed przykrymi konsekwencjami także innych zdarzeń losowych. W zależności od oferty i zakresu usług ubezpieczyciela możesz wykupić pakiet, który pozwoli Ci odzyskać odszkodowanie nie tylko w przypadku zalania, rozbicia szybki, uszkodzenia obudowy telefonu, ale również w sytuacji, gdy dojdzie do kradzieży, zgubienia urządzenia lub uszkodzenia akcesoriów telefonicznych. Oprócz usług tworzących daną ofertę zwróć uwagę na zakres jej obowiązywania w innych krajach, długość umowy, możliwość otrzymania telefonu zastępczego oraz sprawdź czas, jaki czas usługodawca daje sobie na zrealizowanie czynności dotyczących naprawy smartfona.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24