10.08.2022 09:00 2 AB/KWP Gdańsk

Ukradł rower i stare przedmioty na pchlim targu

źródło: KWP Gdańsk

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem na terenie Jarmarku Dominikańskiego. Sprawca rozciął poszycie namiotu i ukradł z niego rower oraz stare kolekcjonerskie przedmioty. Włamał się również do zaparkowanego w pobliżu mercedesa.

źródło: KWP Gdańsk źródło: KWP Gdańsk

Do zdarzenia doszło w niedzielę (7 sierpnia). Przed godziną 2:00 policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem w części jarmarku nazywanej pchlim targiem.

Sprawca rozciął poszycie namiotu i ukradł z niego rower oraz stare przedmioty o wartości kolekcjonerskiej. Oficer dyżurny skierował na miejsce patrol policyjnych wywiadowców. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili teren, a podczas rozmowy ze zgłaszającym oraz świadkami zdobyli wiele informacji - informuje gdańska policja.

Okazało się również, że sprawca włamał się również do zaparkowanego w pobliżu mercedesa i** zabrał stare przedmioty wystawione na sprzedaż.**

W ciągu następnych dwóch godzin wywiadowcy wspólnie z kryminalnymi z komisariatu w Śródmieściu weszli do mieszkania i zatrzymali w nim 50-letniego mieszkańca Gdańska podejrzanego w kradzieże z włamaniem. Policjanci ujawnili i zabezpieczyli w mieszkaniu m.in. ukradziony rower oraz pozostałe rzeczy - dodają policjanci.

Skradzione mienie trafiło już do właścicieli. W policyjnym areszcie sprawca usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyźnie grozi kara 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24