08.08.2022 10:00 0 AB/TTM/Pomorski ZPN

Drużyny z powiatu wejherowskiego rozpoczęły ligowe rozgrywki

Facebook.com/Wikęd Luzino

Gryf Wejherowo zremisował, Wikęd Luzino wygrał, a Stolem Gniewino poniósł porażkę. W weekend (5-7 sierpnia) drużyny piłkarskie z powiatu wejherowskiego zainaugurowały sezon w czwartej i trzeciej lidze.

Czytaj także: Gryf Wejherowo wraca do gry w czwartej lidze

Gryf Wejherowo na inauguracje rozgrywek wyjechał do Nowego Stawu, gdzie w sobotę (6 sierpnia) podjął miejscowy Grom, dziewiąty zespół ubiegłego sezonu czwartej ligi.

Remisujemy w pierwszej kolejce na wyjeździe z Gromem Nowy Staw 1:1. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Jakub Kwidziński - informuje [WKS Gryf Wejherowo>(https://www.facebook.com/WKS-Gryf-Wejherowo-141570282579640)

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Facebook.com/WKS Gryf Wejherowo

Swój pierwszy mecz w czwartoligowych rozgrywkach rozegrał również Wikęd Luzino. Na inauguracji pokonał Pogoń Lębork 2:1.

Inauguracja sezonu w Luzinie okazała się zwycięska dla naszego zespołu. Grając z aż trzema nowymi zawodnikami w podstawowej jedenastce, od samego początku meczu Wikęd grał pewnie i spokojnie, tworzył sytuacje - zarówno z gry, jak i po stałych fragmentach - relacjonuje klub.

Dwie bramki dla gospodarzy zdobył kapitan zespołu Rafał Siemaszko.

Rozgrywki wystartowały również w trzeciej lidze, w której gra Stolem Gniewino. Na inaugurację miał jednak trudne zadanie, u siebie podejmował Olimpię Grudziądz, drugi zespół ubiegłego sezonu. Piłkarze z Gniewina przegrali z ekipą gości 0:4.

Mamy plany takie, żeby w każdym meczu zaprezentować się dobrze i walczyć o punkty. Generalnie na całą rundę plan jest jeden. Chcemy zapewnić sobie spokojną grę w trzeciej lidze, żeby uniknąć nerwowych kolejek - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Jerzy Jastrzębowski, trener Stolema Gniewino.

Kolejne mecze czwartej i trzeciej ligi z udziałem drużyn z powiatu wejherowskiego odbędą się w najbliższy weekend.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24