06.08.2022 18:36 2 Kaja

Ekologia w duchu less waste w Pucku

Fot. Jakub Dulko/TTM

Stary Rynek w Pucku stał się dziś eko przestrzenią do edukacji i zabawy w duchu less waste, czyli idei według której mniej, znaczy więcej.

Ekologia staje się nie tylko coraz bardziej popularna, ale jest też coraz częściej świadomym wyborem tych, którzy chcą prowadzić odpowiedzialny styl życia. O tym jak łatwe i przyjemne może być dbanie o siebie i planetę mogli przekonać się dziś uczestnicy Festynu Ekologicznego w Pucku.

Na Starym Rynku pojawiły się stanowiska informacyjne, na których można było poszerzyć swoją wiedzę o selektywnej gospodarce odpadami. Dla najmłodszych z kolei przygotowano Puckie Wyścigi Ekologiczne, w których by wziąć udział trzeba było uiścić wpisowe... w postaci zużytych baterii i butelek PET.

Najważniejsza jest edukacja dzieci, bo one edukują dalej- rodziców i dziadków i dzięki dzieciom oni również się więcej o ekologii dowiadują- mówi Natasza Sobczak, instruktor ekologiczny.

Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM Fot. Jakub Dulko/TTM

Nie zabrakło też dziś edukacyjnych stanowisk warsztatowych, gdzie animatorzy przeprowadzili zajęcia z produkcji ekodoniczek, robo – zgniotków czy hoteli dla owadów. Była też wyprzedaż garażowa, gdzie można było dać drugie życie ubraniom, meblom i wyposażeniu domowemu. Pucka Gospodarka Komunalna zaprezentowała sprzęty i pojazdy przystosowane do segregacji odpadów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24