04.08.2022 13:00 0 AB/UM Puck

Festyn w Pucku: 'Czysta akcja - segregacja, czyli co w trawie piszczy'

Facebook.com/Miasto Puck

Wyścigi ekologiczne, produkcja ekodoniczek czy hotel dla owadów - te i inne atrakcje będą obecne na Festynie ekologicznym w Pucku. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę (6 sierpnia) o godzinie 14:00 na Starym Rynku w Pucku.

W trakcie festynu pojawią się stanowiska informacyjne na temat selektywnej gospodarki odpadami czy aspektów systemu gromadzenia i odbioru odpadów. Swoje stanowisko będzie miał również program „Czyste Powietrze". Dla najmłodszych uczestników organizatorzy przewidują atrakcje.

Przygotowaliśmy Puckie Wyścigi Ekologiczne w dwóch kategoriach - młodzików i juniorów, edukacyjne stanowiska warsztatowe, gdzie animatorzy przeprowadzą zajęcia z produkcją ekodoniczek, robo - zgniotkiem, hotelem dla owadów i innymi atrakcjami. Pojawi się także stanowisko do wyprzedaży garażowej, gdzie można będzie dać drugie życie ubraniom, meblom, wyposażeniu domowemu - informują organizatorzy.

Podczas wydarzenia Pucka Gospodarka Komunalna zaprezentuje sprzęty i pojazdy przystosowane do segregacji odpadów.

W czasie trwania festynu będzie można też uzyskać informacje odnośnie dofinansowania do wymiany nieekologicznego źródła ciepła na ekologiczne w punkcie informacyjno-konsultacyjnym "Czystego Powietrza" - informuje pucki ratusz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24