11.08.2022 11:30 0 WH/mat.pras.

Filmy kostiumowe zagoszczą w Krokowej i Dębkach

Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay.com

Przed nami pierwsza edycja Festiwalu Filmów Kostiumowych. Filmy wyświetlane będą w zamku w Krokowej i Rybaczówce w Dębkach.

Impreza odbędzie się w dniach 12-19 sierpnia.

W przepięknych wnętrzach Zamku w Krokowej i przy Rybaczówce w Dębkach przez siedem dni zostaną zaprezentowane filmy, których wspólnym mianownikiem są Kaszuby i historia miejsca. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z ludźmi filmu, m.in. z aktorami, reżyserami, muzykami i kostiumografami oraz pokazy kostiumów epokowych – informuje Fundacja Sedlaka, organizator wydarzenia.

Co łączy Stefana Żeromskiego, Stanleya Kubricka i Eugeniusza Bodo z Zamkiem w Krokowej? Jakim polskim filmem inspirowali się twórcy hełmu Dartha Vadera “Gwiezdnych wojen? Jak tragedię Kaszubów w czasie drugiej wojny światowej przedstawia “Kamerdyner” Filipa Bajona? Jaka postać związana z Zamkiem w Krokowej zainspirowała kostiumy w filmie “Barry Lyndon? Widzowie odpowiedzi na te i inne pytania poznają podczas festiwalu.

Dla fanów filmów „pod chmurką” przygotowano kino plenerowe przy Rybaczówce w Dębkach.

Organizatorem wydarzenia są: Fundacja Sedlaka, a partnerami: Gmina Krokowa,Krokowskie Centrum Kultury w KrokowejSzkoła Podstawowa im kontradmirała Włodzimierza Steyera w Krokowej i Fundacja „Europejskie Spotkania” Kaszubskie Centrum Kultury Krokowa. 

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24