04.07.2022 10:00 0 AB/TTM

'Krokowska 10' - w Żarnowcu pobiegło blisko 400 osób

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Blisko 400 uczestników pobiegło na 5 i 10 km w Żarnowcu. W sobotę (2 lipca) odbyła się siódma edycja „Krokowskiej 10”, a także druga edycja „Krokowskiej 5”. Bieg zgromadził zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Liczba uczestników jak co roku dopisuje. Przyjechali z całej Polski i nie tylko. Aura była niesamowita. Wczoraj był upał, w nocy burze, a dzisiaj rano rześko i chłodno. Trudno było zawodnikom podjąć decyzję czy biegać czy nie. W sumie mamy około 400 osób, od dzieci po dorosłych. W czasie biegu nie padało, mieliśmy doskonałą pogodę - mówi Henryk Miotk, dyrektor cyklu „Kaszuby Biegają”.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Trasa biegu prowadziła przez tereny nadleśnictwa Wejherowo. Uczestnicy mieli do wyboru bieg na 5 lub 10 km. Ze względu na burze i silne porywy wiatru dzień przed zawodami, organizatorzy musieli dokonać zmiany na trasie.

Cieszymy się bardzo, że ta Krokowska „10” co roku się u nas odbywa. Trasa jest zorganizowana tak, żeby była bardzo bezpieczna. Nie biegniemy drogami publicznymi. W związku z wczorajszą nawałnicą została wprowadzona korekta. Niektóre odcinki były bardzo błotniste. Z racji, że mamy biegi dla najmłodszych, myśleliśmy, że wiele osób się przestraszy pogody, a mimo to bardzo dużo zawodników wystartowało w biegu - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Krzysztof Obszyński, dyrektor Krokowskiego Centrum Kultury.

Krokowska „10” odbyła się w ramach cyklu „Kaszuby Biegają”. Głównym celem inicjatywy jest propagowanie biegania na Kaszubach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24