28.06.2022 16:00 7 PM/KPP Wejherowo

Po Wejherowie grasowali włamywacze

Fot. KPP Wejherowo

Za pomocą płyty chodnikowej wybił szybę w samochodzie, wszedł do środka, a następnie próbował ukraść auto - został złapany na gorącym uczynku przez policjantów. Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

W niedzielę (26 czerwca) w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu włamania do jednego z pojazdów na terenie Wejherowa. Policjant skierował na miejsce patrol.

Policjanci prewencji natychmiast udali się pod wskazany adres, zauważyli wybitą szybę w pojeździe citroen, a wewnątrz znajdował się mężczyzna. Funkcjonariusze uniemożliwili mu ucieczkę zastawiając drzwi od pojazdu radiowozem. Jak się okazało 49-letni mężczyzna za pomocą płyty chodnikowej wybił szybę w samochodzie, wszedł do środka, a następnie usiłował dokonać kradzieży pojazdu - informuje mł. asp. Karolina Pruchniak z wejherowskiej policji.

Następnie tej samej nocy, po kilku godzinach dyżurny otrzymał zgłoszenie o włamaniu do sklepu w Wejherowie.

Policjanci ruchu drogowego, którzy natychmiast pojawili się na miejscu zatrzymali 60-letniego mężczyznę. Włamywacz przy użyciu kamienia wybił szybę w drzwiach wejściowych do sklepu spożywczego i usiłował dokonać kradzieży produktów znajdujących się wewnątrz - opisuje mł. asp. Karolina Pruchniak.

Mężczyźni zostali zatrzymani i spędzili noc w policyjnym areszcie. Wczoraj zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24