27.06.2022 15:30 3 WH/TTM

O ekologii na pikniku w Wejherowie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami piknik przyrodniczy w wejherowskim parku, podczas którego przygotowano szereg atrakcji dla najmłodszych. Były spotkania z przyrodnikami, weterynarzem czy tworzenie bomb nasiennych.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach drugiej edycji „KLIMATycznie w Wejherowie”.

Postanowiliśmy przywitać naszych mieszkańców wakacyjnie w pierwszy dzień wakacji mówiąc, o tym co nas otacza, jak możemy zmienić naszą rzeczywistość. Mówimy o ekologii, ograniczeniu odpadów, po co są ptaki i nietoperze w naszej przyrodzie. Robiliśmy bomby nasienne, gdzie formowaliśmy kulki z nasionkami, która można włożyć do doniczki i będziemy mieli małą łąkę kwietną – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Wydarzenie zorganizował Dział Edukacji Przyrodniczej Wejherowskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych wspólnie z Nadleśnictwem Wejherowo, Zakładem Usług Komunalnych – EKOFABRYKĄ i Urzędem Miejskim w Wejherowie.

Podczas pikniku mówiono o ekologicznych nawykach. Eksperci podzielili się ciekawostkami o ptakach czy nietoperzach. Było czytanie bajek ekologicznych, warsztaty plastyczne w leśnej odsłonie, ekologiczne Koło Fortuny, gra zręcznościowa „traf do kosza”, eko-lekcje z zakresu segregacji odpadów.

Od kilku miesięcy w szkołach podstawowych promujemy wiedzę o nietoperzach. Myślę, że jest dużo zainteresowanie. Szczególne wzięcie miało przyrodnicze koło kultury. Ten park to idealne miejsce na spacer, na plac zabaw i na wypoczynek – wyjaśnia edukator przyrodniczy Joanna Janiec.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Ponadto mieszkańcy mieli okazję złożyć deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz wypełnić ankietę o Strategii Rozwoju Miasta.

Tam jest sporo pytań, które są rozbudowane. Trzeba poświecić trochę czasu, ale myślę, że warto bo na tej podstawie dowiemy się w którym kierunku podążać i czy kierunek w którym idziemy jest odpowiedni – dodaje Rutkiewicz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24