27.06.2022 13:30 36 PM

Pandemia, wojna, inflacja - nie będzie budżetu obywatelskiego w Wejherowie

Fot. Wejherowo.pl/archiwum

W tym roku nie będzie budżetu obywatelskiego w Wejherowie. Miasto poinformowało, że zrezygnowało z przedsięwzięcia między innymi ze względu na stan niepewności w kraju.

Ponad trzy tygodnie temu wejherowska radna Teresa Skowrońska zapytała władze miasta w interpelacji, kiedy ruszy procedura budżetu obywatelskiego.

Na sesji budżetowej, która odbyła się w grudniu 2021 r. zadałam pytanie dotyczące zaplanowanych środków w budżecie Gminy Miasta Wejherowa na budżet obywatelski. W odpowiedzi usłyszałam, że w roku 2022 budżet obywatelski będzie realizowany. W związku z tym chciałam zapytać kiedy ruszy procedura budżetu obywatelskiego? Kiedy zostaną podjęte odpowiednie Zarządzenia Prezydenta Miasta Wejherowa w tej sprawie – czytamy w zapytaniu radnej.

Czytaj również: Wejherowski Budżet Obywatelski oficjalnie przeniesiony na przyszły rok

Władze miasta poinformowały, że ze względu na trudną sytuację w kraju i na świecie zrezygnowały z tegorocznej edycji.

Niestety, z uwagi na stan niepewności w kraju, związany w szczególności z pandemią oraz atakiem zbrojnym na Ukrainie znaleźliśmy się, podobnie jak inne samorządy, w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej. Ponadto ogromne trudności wynikają z ciągłego i nieprzewidywalnego wzrostu cen i usług, skutkującego znaczącym wzrostem kosztów realizacji inwestycji w ramach postępowań przetargowych – czytamy w odpowiedzi ratusza.

Władze dodają, że sytuacja ma charakter przejściowy i w kolejnych latach budżet obywatelski będzie realizowany.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24