27.06.2022 14:00 0 AB

'Świat należy do nich' - dzieci z zespołem Downa i ich przyjaciele na warsztatach

mat.pras.

Gdańska Fundacja „Ja Też” zakończyła projekt pod nazwą „Jestem dla Ciebie, a Ty jesteś dla mnie”. W ramach kampanii, spotkania odbywały się w Szkole Podstawowej nr 7 w Rumi. Były one skierowane do dzieci z zespołem Downa i ich przyjaciół.

mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras.

Warsztaty „Jestem dla Ciebie, a Ty jesteś dla mnie” zostały zakończone w Gdańsku. Działania podjęte w projekcie miały na celu otwarcie dzieci na emocje i potrzebę akceptacji.

Żeby dzieci mogły poczuć się dobrze ze sobą nawzajem muszą pozwolić swoim emocjom zaistnieć, muszą nazwać swoje obawy i lęki, przyjrzeć się swojemu samopoczuciu i zobaczyć, że nadal świat należy do nich i mogą go zmieniać, mogą nieść idee, walczyć o wartości, być bohaterami - informuje fundacja Ja też.

Warsztaty budowały otwartość, akceptację i wiarę we własne siły. W sumie projekt objął 55 dzieci, w tym 18 z zespołem Downa. Na zakończeniu kampanii obecne były dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Rumi.

My jako fundacja współtworzymy klasy włączające w czterech gdańskich szkołach. Jedna z nich jest w Rumi. To są dzieci, które są związane z nami i z naszą fundacją. Ta klasa jest pod opieką fundacji w kwestii edukacji włączającej. Te dwie dziewczynki uczą się właśnie w tej klasie, która jest pod opieką fundacji - mówi Iwona Simon, koordynator projektu.

W ramach warsztatów dzieci tworzyły wizualizacje. Tak powstały cztery historie: O Karolu i Natalii – bajka o odwadze, Tamaryn słodyczowy świat – bajka o przyjaźni, Planeta Kepler 208 – opowieść o wojnie i nadziei i O dzielnym Felku – bajka o tym jak przełamywać strach.

Projekt finansowany był przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24