27.06.2022 14:30 0 WH/zrzutka.pl

Organizują zbiórkę ku pamięci ratownika Przemka

Fot. zrzutka.pl

Podczas pogrzebu Przemysława Regulskiego zebrano blisko 10 tys. złotych dla WOPR-u. Kwesta stała się początkiem zbiórki na pilnie potrzebny sprzęt w postaci quada. „Każda praca Przemka wiązała się z pomaganiem ludziom”.

Pod koniec marca nagle zmarł ratownik wodny Przemysła Regulski. Odszedł w wieku 35 lat.

Zobacz także: Nie żyje ratownik Przemysław z Władysławowa

Przemysław był znakomitym ratownikiem wodnym i medycznym, pielęgniarzem i instruktorem. Przemek latami godził pracę na plaży z pracą w szpitalu. Wychował kilka pokoleń ratowników WOPR, jednocześnie sam nieustannie aktualizował swoją wiedzę, pozostając dla wielu autorytetem w dziedzinie ratownictwa. Bez Przemka WOPR i plaża we Władysławowie już nigdy nie będą takie same. Każda jego praca wiązała się z pomaganiem ludziom – czytamy w opisie zbiórki.

Na ostatnią drogę ratownika zamiast kwiatów i zniczy, rodzina poprosiła o wsparcie dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego. Do puszki udało się zebrać prawie 10 tys. złotych. Suma przerosła oczekiwania wszystkich.

Zebrana suma jest świetnym początkiem większej zbiórki na pilnie potrzebny sprzęt. Skoro udało się zgromadzić już tak wielką kwotę, wierzymy, że uda się zebrać także brakujące środki – 40 tys. złotych na zakup quada dla WOPR województwa pomorskiego. Ratownicy we Władysławowie podczas sezonu letniego codziennie mierzą się z licznymi akcjami ratującymi zdrowie i życie plażowiczów. Każdego dnia pojawiają się: złamania, zwichnięcia, otarcia, omdlenia, ale również poważne akcje ratunkowe w wodzie. Władysławowo to wszak jedna z głównych miejscowości turystycznych w Polsce. Ratownicy nie posiadają jednak niezbędnego sprzętu, by jak najszybciej pokonać dalekie odległości. Stąd pomysł i prośba, by pomóc zebrać dodatkowe pieniądze na zakup quada – informują organizatorzy zbiórki.

Dotychczas udało się zebrać blisko 14 tys. złotych. Zbiórka ma potrwać do końca czerwca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24