27.06.2022 13:00 0 AB/TTM

Pomogli Kubusiowi i Antkowi - festyn rodzinny w Kębłowie

Fot. Daniel Zaputowicz/ TTM

W weekend (25-26 czerwca) w Kębłowie odbył się charytatywny festyn „Ognisko Rodzinne”. Jego celem była pomoc dla Antosia, który urodził się bez kończyn, a także dla Kubusia, który choruje na zanik tęczówek, oczopląs i zaćmę obustronną.

Udało się zorganizować wielką imprezę. Sami mieszkańcy gminy Luzino nam pomogli, mamy bardzo dużo ciast i wyrobów. Zbieramy dla chłopczyka Antka, który jest z Kębłowa. Niestety, urodził się bez kończyn. Zbieramy na protezy, bo wiadomo że chłopczyk rośnie i będą mu potrzebne. Drugim chłopczykiem jest Kubuś z Gdańska. Ma 7 lat, urodził się bez tęczówek oczu. Komunikuje się przez specjalistyczne laptopy. Zbieramy jeszcze na specjalną lupę - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Iwona Drawc, współorganizatorka festynu.

Na wydarzeniu nie zabrakło muzyki. Na scenie wystąpili m.in. Oliwia Drawc, Krzysztof Kreft, Herbiarz, Teraz Ja i Aras Dobrado, Bojas czy Dj Adamoo. Odbył się również pokaz sztuk walki młodych zawodników.

Jak tylko możemy, staramy się brać udział w takich inicjatywach. Jesteśmy tutaj całą naszą sekcją, gościmy z mistrzami i mistrzyniami Polski. Ci dwaj chłopcy stoczyli największą walkę i dają ogromny przykład moim zawodnikom, którzy są pod ogromnym wrażeniem tych dwóch małych bohaterów - mówi Rafał Freitag, inspektor sportu w gminie Luzino.

Patronat nad festynem objęła poseł na sejm RP Henryka Krzywonos-Strycharska. Organizatorami festynu byli wójt gminy Luzino, sołtys z Radą Sołecką Kębłowa, Project Active dance&fitness i Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie. W sumie podczas wydarzenia udało się uzbierać ponad 12 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24