24.06.2022 07:29 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Nowe inwestycje w Rumi - jak kształtują się ceny nowych nieruchomości?

Materiał Partnera

Rumia to niewielkie miasteczko w województwie pomorskim. Przez niektórych określane satelitą Trójmiasta. Ze względu na swój osobliwy urok jest coraz chętniej wybierane przez osoby zawodowo związane z dużymi nadmorskimi aglomeracjami. Jej położenie doceniają deweloperzy, którzy chętnie prowadzą nowe inwestycje mieszkaniowe na terenie miasta. Jak obecnie wygląda rynek mieszkaniowy w Rumi? Sprawdź!

Dlaczego warto zamieszkać w Rumi?

Rumia graniczy z Gdynią. Położna jest na trasie do Wejherowa, a od Gdańska dzieli ją zaledwie 30 km. Takie położenie czyni z tego niewielkiego miasta bardzo atrakcyjne miejsce do zamieszkania. Szczególnie że Rumia jest doskonale połączona ze wspomnianymi miastami, dzięki kolejce SKM oraz trójmiejskiej obwodnicy, które umożliwiają szybki dojazd do pracy w Trójmieście.

Dużą zaletą Rumi jest również bliska odległość od morza czy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. A jeszcze większą zdecydowanie niższe ceny mieszkań niż w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie. Dzisiaj za metr kwadratowy nowego mieszkania w Rumi zapłacisz średnio 7 673 zł. Co ciekawe, w ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny wzrosły tu zaledwie o 2%. Dla porównania w Gdyni w tej chwili za m2 trzeba zapłacić średnio 9 614 zł i jest to 10% wzrost cen w ostatnich 6 miesiącach. Ceny mieszkań w Rumi możesz porównać, przeglądając aktualne oferty na https://gratka.pl/nieruchomosci/inwestycje-deweloperskie/rumia.

Tu możesz zamieszkać już niebawem

Jeżeli szukasz mieszkania, w którym możesz zamieszkać w najbliższym czasie, koniecznie zapoznaj się ofertą inwestycji, które zostaną ukończone na początku przyszłego roku. Sprawdź mieszkania na Osiedlu Ostoja przy ulicy Jeziornej. Cena metra kwadratowego za lokal z tej inwestycji zaczyna się od 6 804 zł. Dostępne są tam mieszkania o powierzchni od 45 do 80 m² w pięciokondygnacyjnych budynkach. Deweloper oferuje ponad 240 lokali, usytuowanych w 11 budynkach. Część z nich jest już gotowa i oddana do użytku. Na inne trzeba zaczekać do marca-kwietnia 2023 roku.

Materiał Partnera

Ciekawą propozycją dla osób szukających mieszkania położonego w pobliżu terenów zielonych, są lokale na Osiedlu przy Błoniach. W bezpośrednim sąsiedztwie ma bowiem powstać niebawem Park Miejski Błonia Janowskie z placem zabaw, strefą gier, przyrodniczymi ścieżkami dydaktycznymi i rowerowym miasteczkiem. W ramach inwestycji Osiedle przy Błoniach powstaje 8 budynków czterokondygnacyjnych (jeden z nich jest już gotowy do odbioru). W każdym z nich dostępne będą mieszkania o powierzchni od 35 do 71 m² w cenie od 7 350 zł/m2.

Na te mieszkania musisz jeszcze zaczekać

A kiedy możesz poczekać na swoje upragnione cztery kąty, zastanów się nad lokalem z inwestycji Novum Rumia lub Zielone Błonia. Lokale na Osiedlu Novum dostępne będą w trzecim kwartale 2023 roku. Inwestycja obejmuje mieszkania o powierzchni 39-75 m2 z balkonami lub tarasami. Na parterze budynku znajdować się będą: wielostanowiskowa hala garażowa, garaże indywidualne, a także cichobieżna winda. Do dyspozycji mieszkańców będą również komórki lokatorskie na poziomie lokali. W pobliżu znajdować się będzie plac zabaw, boisko, siłowania plenerowa oraz las. Za mieszkanie w Novum Rumia zapłacisz średnio 7 000 zł/m2.

Druga inwestycja – Zielone Błonia – zlokalizowana jest przy ulicy Dębogórskiej i ma być oddana do użytku w kwietniu 2023 roku. Składa się na nią 8 czterokondygnacyjnych budynków z windą. Za m2 mieszkania zapłacisz tutaj od 6 839 do 7 079 zł. Decydując się na zakup mieszkania na tym osiedlu, do dyspozycji będziesz mieć plac zabaw, miejsce dla rowerów, bezpłatne ogólnodostępne miejsca postojowe, a jeśli wybierzesz mieszkanie na parterze, także własny ogródek. Blisko osiedla znajdują się stacje SKM, przystanki autobusowe, przedszkola, szkoła, apteka oraz siłownia.

Wejdź na https://www.morizon.pl/nowe-inwestycje/rumia/ i sprawdź wszystkie najnowsze inwestycje mieszkaniowe w Rumi.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24