21.06.2022 16:30 19 AB/TTM

W gminie Wejherowo powstały trzy przystanie kajakowe

Fot. Marek Trybański/ TTM

W gminie Wejherowo zostały oddane trzy przystanie kajakowe. Największa znajduje się nad jeziorem Orle i składa się z dwóch pomostów - rekreacyjnego i kajakowego. W sumie koszt całej inwestycji wyniósł ponad 716 tysięcy złotych.

We wtorek odbyło się oficjalne otwarcie przystani kajakowej nad jeziorem Orle. Przystań posiada dwa pomosty, jeden rekreacyjny, a drugi kajakowy. Powstały również wiaty i stoły. W gminie Wejherowo w ramach jednej inwestycji, zostały oddane dwie kolejne przystanie, tym razem na rzece Reda.

Druga przystań znajduje się między Bolszewem a Orlem na kanale rzeki Reda. Jest tam pomost, a także miejsce ogniskowe, suszarki do kajaków i ławki. Cały cykl kończy przystań na granicy gminy z Wejherowem. Miejsca są ogólnodostępne i darmowe dla wszystkich mieszkańców i turystów. Staramy się wykorzystywać wszystkie walory przyrodnicze, aby wypromować gminę na całą Polskę - mówi dla Twojej Telewizji Morskiej Przemysław Kiedrowski, wójt gminy Wejherowo.

Chodzi o to, żeby w naszej gminie było atrakcyjnie i pięknie, żeby można było ją zobaczyć z poziomu nie tylko dróg, ale z poziomu naszego pięknego jeziora i rzeki Redy, która przecina naszą gminę - mówi Krzysztof Sapieha, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Gminy Wejherowo.

Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM

Na oficjalnym otwarciu przystani pojawili się uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Wejherowo. Nie zabrakło również policjantów.

Prowadziliśmy wykład z zakresu bezpieczeństwa na wodzie, ale także w czasie wakacji. Jeżeli chodzi o okres wakacyjny, omawialiśmy zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, m.in. zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych. Przypominaliśmy dzieciom, że uprawnienia na hulajnogę elektryczną trzeba posiadać, chodzi o kartę rowerową. Dzieci zapoznawały się też z wyposażeniem radiowozów - mówi asp.sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Inwestycja była realizowana w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Meandry Północy, Rzeka Reda – Gmina Wejherowo”. Całkowity koszt trzech przystani wyniósł ponad 716 tysięcy złotych, z czego 85 proc. stanowią środki unijne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24