20.06.2022 14:12 27 WH/TTM

Otwarcie nowej części wejherowskiego szpitala - ‘To jest dla nas wszystkich wielki dzień’

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Nowa siedziba Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń, Blok Operacyjny z 7 salami operacyjnymi, a także Centralna Sterylizatornia i Zakład Patomorfologii – to znajduje się w nowym budynku wejherowskiego szpitala. Za nami oficjalne otwarcie, a w niedalekiej przyszłości oddziały czeka przeprowadzka do nowoczesnego obiektu.

W poniedziałek (20 czerwca) do Wejherowa zjechali się przedstawiciele samorządów, pomorscy lekarze oraz marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk. Goście pojawili się z okazji otwarcia nowej części szpitala.

To jest dla nas wszystkich wielki dzień, ponieważ jest to duża inwestycja, która ma służyć przede wszystkim pacjentom i poprawić komfort i bezpieczeństwo personelu. W dotychczasowej infrastrukturze mieliśmy duży problem z dostosowaniem się do potrzeb w zakresie liczby zabiegów operacyjnych i pacjentów – wyjaśnia Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Szpitali Pomorskich.

W świeżo wybudowanym obiekcie za kwotę blisko 144 mln złotych znajdzie się siedziba Kaszubskiego Centrum Chorób Serca i Naczyń. W jednym miejscu będą oddziały angiologii interwencyjnej i kardiologii (40-łóżkowy, w tym sala Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego, dwie Pracownie Angiograficzne i Gabinet Diagnostyki RTG) oraz oddział kardiochirurgii z 7 stanowiskami wzmożonego nadzoru. Takie rozwiązanie ma usprawnić pracę lekarzy. W  trzykondygnacyjnym budynku pojawi się m.in.: Blok Operacyjny z 7 salami operacyjnymi oraz z 2 salami wybudzeniowymi zawierającymi łącznie 17 stanowisk. W nowym obiekcie swoje miejsce znalazła również Centralna Sterylizatornia, a także Zakład Patomorfologii i Zakład Serologii Transfuzjologicznej (Bank Krwi).

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

To była bardzo długa podróż, która doprowadziła do powstania czegoś naprawdę imponującego. Bardzo chciałbym, aby to była wizytówka Wejherowa na miarę Filharmonii Kaszubskiej – mówi Marek Szołkiewicz, ordynator oddziału kardiologii, angiologii interwencyjnej. - Chcieliśmy, żeby to był ośrodek zauważalny. Dzisiaj z dumą to podkreślam, mamy ośrodek, który w zakresie leczenia chorób serca i naczyń nie ustępuje najlepszym tego typu ośrodkom w kraju i Europie. To jest powód do dumy.

Lekarzy oraz pielęgniarki czeka przeniesienie do nowego obiektu. Pierwsza operacja planowana jest w lipcu.

Po południu, od godziny 16:00 do 18:00 chętni będą mogli zobaczyć nową część szpitala w ramach Pikniku Zdrowotnego. W czasie wydarzenia będzie także możliwość skorzystania z porad lekarza dermatologa, fizjoterapeuty, a także bezpłatnych badań: poziomu glukozy, EKG, cholesterolu i pomiaru ciśnienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24