17.06.2022 15:30 3 AB/UM Gdynia

Droga Czerwona: jest przetarg na prace przygotowawcze

Źródło: PUW Gdańsk

Ogłoszono przetarg na tzw. prace przygotowawcze czyli m.in. opracowanie niezbędnej dokumentacji poprzedzającej samą budowę. Jest to pierwszy formalny krok naprzód w sprawie Drogi Czerwonej w Gdyni.

Droga Czerwona ma zapewnić bezpośrednie połączenie Portu Gdynia z siecią dróg krajowych, w tym z trasą ekspresową S6. Przypomnijmy, że 11 kwietnia podpisana została umowa dotycząca prac przygotowawczych. Przekazano na nie około 20 mln złotych. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Czytaj także Co dalej z Trasą Kaszubską?

Resort właśnie ogłosił przetarg na tzw. prace przygotowawcze, czyli m.in. opracowanie niezbędnej dokumentacji poprzedzającej samą budowę – w tym koncepcji programowej, studium komunikacyjnego czy badań geologicznych. Czas na składanie ofert przez potencjalnych wykonawców minie 19 lipca - informuje Urząd Miasta Gdyni.

Zakres zadania zostanie podzielony na trzy odcinki. Pierwszy będzie się ciągnął od węzła Gdynia Chylonia do do węzła Kwiatkowskiego II, drugi od węzła Kwiatkowskiego II do węzła Ofiar Grudnia 70, a trzeci od węzła Ofiar Grudnia 70 do węzła Terminal Promowy.

źródło: UM Gdynia

Termin realizacji prac przygotowawczych to 18 miesięcy od podpisania umowy. Szacowano, że budowa Drogi Czerwonej ma kosztować łącznie około 2,7 miliarda złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24