15.06.2022 13:00 11 PM

Na moście przy Ofiar Piaśnicy 'istnieje niebezpieczeństwo zahaczenia i upadku'

Fot. Czytelnik

„Kiedy mijają się rowery to istnieje niebezpieczeństwo zahaczenia i upadku” - powiedziała w rozmowie z nami Czytelniczka, która podróżuje rowerem po moście na ulicy Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. Jak informuje urząd, obecnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej i uzyskaniem pozwolenia na budowę kładki wraz ze ścieżką rowerową dla rowerzystów w tym miejscu.

Jedna z naszych Czytelniczek martwi się sytuacją na moście przy Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. Chodnik jest tam bardzo wąski, a przejeżdżanie ruchliwą ulicą może być niebezpieczne.

Czy jest szansa na utwardzenie bądź wyłożenie kostką kawałka ścieżki pomiędzy mostem a wjazdem na parking (na utwardzoną ścieżkę) na ul. Ofiar Piaśnicy? Kiedy mijają się rowery to istnieje niebezpieczeństwo zahaczenia i upadku – powiedziała w rozmowie z nami Czytelniczka.

Jak już wiemy, od kilku miesięcy, miasto planuje w tym miejscu wybudować kładkę dla rowerów. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej i uzyskaniem pozwolenia na budowę kładki wraz ze ścieżką rowerową dla rowerzystów w ciągu drogi wojewódzkiej ul. Ofiar Piaśnicy w Wejherowie. Dla miasta jest to także istotna inwestycja, tym bardziej, że wzdłuż górnego odcinka ul. Ofiar Piaśnicy miasto, w ramach Turystycznego Szlaku Północnych Kaszub, wybudowało już ścieżkę rowerową, zaś jesienią 2021 r. przy tej samej drodze oddano do użytku przystań kajakową – informuje wejherowski ratusz.

Jak dodają władze miasta, dla powodzenia inwestycji jest potrzebna ścisła współpraca i przychylność wszystkich właścicieli zarządców gruntów tj. Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, ponieważ miasto jest właścicielem tylko mało istotnej części terenu.

Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, realizowana będzie tzw. kładka przez rzekę, wraz z budową ścieżki na całym jej odcinku wzdłuż ul. Ofiar Piaśnicy aż do ronda.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...