14.06.2022 14:06 0 WH/UM Rumia

Rumski Kubica na szczycie

Źródło: UM Rumia

12-letni Ziemowit Werra z Rumi jest na szczycie polskiego rankingu kierowców gokartów i na 6. miejscu na świecie w swojej kategorii wiekowej. Ostatnio zdobył dwa złote medale podczas Sodi W Series.

W ostatni weekend na Motokary Speed Kart na Słowacji spotkali się najlepsi młodzi gokartowcy z całego świata, w tym nastoletni rumianin.

Podczas kwalifikacji, co prawda pojechałem średnio, natomiast i tak wystarczyło to do startu w pierwszym wyścigu z P1. W samym wyścigu udało się odjechać rywalom i bezpiecznie powiększając przewagę, dojechałem do mety jako pierwszy. Do drugiego wyścigu również przystąpiłem z P1, gdyż Best Lap Time (najlepszy czas okrążenia) z pierwszego wyścigu decydował o kolejności miejsc na starcie. Ten wyścig okazał się w sumie bardzo łatwy, gdyż będący za mną rywale, walczyli ze sobą, a ja, mając bardzo dobre tempo, mogłem spokojnie dojechać z dużą przewagą do mety – wspomina Ziemowit Werra.

To kolejny sukces 12-latka. Na początku maja został międzynarodowym mistrzem Polski w kartingu halowym w kategorii mini (do 15 lat) i jednocześnie zajął trzecie miejsce w kategorii junior (do 18 lat) podczas Polish Indoor Kart Championship.

Za dwa tygodnie Ziemowit Werra wraz z ekipą wystartuje w 24-godzinnym wyścigu seniorskim. Rumianin będzie debiutował w tej kategorii wiekowej.

Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia Źródło: UM Rumia

Obecnie chłopak zajmuje 1. miejsce w kraju i 6. na świecie w swojej kategorii wiekowej.