14.06.2022 11:30 1 AB/TTM

Chcą na traktorach pokonać 460 km w 24 godziny

Facebook.com/Traktorem Nad Bałtyk Festiwal Moto Rock

W czwartek (16 czerwca) w Kopalinie rozpocznie się VII Festiwal Miłośników Zabytkowych Traktorów MotoRock. Na wydarzenie przyjeżdżają właściciele traktorów z całej Polski, a grupa z Wielkopolski chce pobić rekord Polski i przejechać na traktorach 460 km w 24 godziny.

Festiwal potrwa do niedzieli (19 czerwca). Wydarzenie dedykowane jest wszystkim miłośnikom starej motoryzacji. Organizatorzy zachęcają również do przyjazdu właścicieli współczesnych ciągników. Festiwal jest otwarty dla wszystkich, także dla rodzin z dziećmi. W tym roku na imprezie pojawią się też nowości takie jak wyścigi traktorów czy rajd Bosmana brzegiem Bałtyku.

Przez cały okres festiwalu mamy przygotowane atrakcje dla całych rodzin. Będą animacje dla dzieci, przedstawienie teatralne, dmuchane zjeżdżalnie, przygotowani będą animatorzy. W niedzielę zapraszamy najmłodszych, będą mogli wziąć udział w wyścigach traktorowych. Są to traktory zabawkowe na pedały. Odbędą się również koncerty, pokaz laserowy, będzie możliwość wzbicia się balonem - mówi Krystian Węska, koordynator festiwalu.

Organizatorzy hasłem "Traktorem nad Bałtyk" zachęcają każdego właściciela traktora do przyjazdu na kołach na festiwal.

Podczas tej edycji odbędą się wyścigi traktorów. Wczoraj wyjechał jeden z uczestników z Bieszczad. Bardzo dużo uczestników jedzie do nas o własnych siłach traktorami. Dzisiaj wyrusza grupa z Wielkopolski, która chce pobić rekord Polski. Planują przejechać 460 km w 24 godziny - dodaje Węska.

Wyścigi traktorów odbędą się na torze równoległym w parach dobranych pod względem mocy ciągnika. W programie festiwalu znajdzie się także wiele innych atrakcji.

mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24