13.06.2022 16:30 4 WH/TTM

Leśna kąpiel w Alei Filozofów w Krokowej

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Ćwiczenia oddechowe czy medytacyjne – za nami spacer uważnościowy w Krokowej po Alei Filozofów. Chętni wraz z przewodnikami mogli zanurzyć się w naturze, dzięki leśnej kąpieli.

W sobotę (11 czerwca) w Krokowej fani turystyki ruszyli w kilometrowy spacer po Alei Filozofów.

W XVIII wieku ta aleja miała kilometr długości i biegła do sowiego jaru. Ta aleja pamięta czasy Luiza von Krockow, która jak przyjęła z mężem tę posiadłość to zatroszczyła się o to, aby powstał tutaj piękny ogród w stylu romantycznym. Oprócz alei, były fontanny, kąpielisko Diany, posągi, postaci, pomniki wielkich filozofów niemieckich – mówi Barbara Mudlaff, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej Kaszuby Północne.

Uczestnicy wydarzenia mogli poznać historię i przyrodę. Ponadto wzięli udział w kąpieli leśnej.

Kąpiele leśne to jest zanurzanie się wszystkimi zmysłami, z myślami w naturze, w atmosferze lasu – to, co widzimy, słyszymy, możemy poczuć to dotykiem. Jak pachnie, jakie są dźwięki – wyjaśnia Paulina Szmidka-Przybylska, przewodniczka kąpieli leśnych.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Spacerowicze wykonali ćwiczenia oddechowe czy medytacyjne.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24