10.06.2022 12:00 0 WH/SM Władysławowo

Pisklę mewy na balkonie – interweniowali strażnicy miejscy

Fot. SM Władysławowo

Na balkon jednego z budynków we Władysławowie trafiło porzucone pisklę mewy. Przestraszonego ptaka uratowali strażnicy miejscy. Młoda mewa została przewieziona do przychodni weterynaryjnej.

Kilka dni temu straż miejska we Władysławowie otrzymała nietypowe zgłoszenie.

Porzucone pisklę mewy utknęło na balkonie jednego z budynków przy ul. Siedleckiego we Władysławowie. Na miejscu stwierdzono, że maluch prawdopodobnie wypadł z gniazda lub został z niego wyrzucony - relacjonują strażnicy na Facebooku.

Zobacz także Zagubiona foka na ulicy we Władysławowie

Jak na razie zwierzę nie powróciło do gniazda. Mewa została przewieziona do weterynarza, gdzie została otoczona opieką.

W sytuacji, gdy znajdziemy samotne pisklę, które mogło wypaść z gniazda w pierwszej kolejności upewniamy się czy pisklę nie posiada widocznych obrażeń zewnętrznych oraz czy znajduje się w bezpiecznym miejscu – jeśli tak, zostawiamy pisklę w spokoju, ponieważ prawdopodobnie jest to podlotek, który uczy się samodzielności i jest pod czujnym okiem swoich rodziców, którzy w porze karmienia dostarczają mu pożywienie. Zabranie takiego podlota z naturalnego środowiska znacznie obniża jego szansę na przetrwanie – radzą strażnicy.

Zobacz także: Co zrobić gdy spotkamy fokę czy bobra?

Jeśli natomiast pisklę jest ranne, nie ma możliwości odłożenia go do gniazda lub po prostu znajduje się w miejscu zagrażającym jego życiu (np. na ulicy, miejsce łatwo dostępne dla kota) – należy skontaktować się z najbliższym ośrodkiem rehabilitacji dzikich zwierząt lub weterynarzem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24