02.06.2022 13:00 0 AB/TTM

'Muszą wiedzieć, że można przemieszczać się nie tylko samochodem'

Fot. Marek Trybański/TTM

W Pucku podsumowano akcję 'Rowerowy Maj'. W sumie w kampanii wzięło udział 1115 uczniów i przedszkolaków. Wszyscy otrzymali nagrody, puchary i dyplomy. W akcji nie zabrakło również dzieci z Ukrainy, którym rowery i hulajnogi użyczyli mieszkańcy Pucka.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Podsumowanie akcji rozpoczęło obchody Dnia Dziecka. Głównym celem kampanii, było zachęcenie dzieci do zdrowszej i bardziej ekologicznej formy transportu.

Cieszymy się, kiedy widzimy rozjeżdżone na rowerach, hulajnogach i rolkach dzieci. Ważne, żeby pilnowały się i przestrzegały zasad bezpieczeństwa. Chodzi o to, żeby do dzieci docierało, że można przemieszczać się nie tylko samochodem. Dobrze, że ścieżki z Pucka łączą się z innymi elementami, dzięki nim można pojechać w inne miejsca, nawet poza powiat pucki - dodaje Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Podczas "Rowerowego Maja" nie zabrakło także dzieci z Ukrainy, które mieszkają w Pucku.

Cieszymy się, że w tych akcjach brały udział dzieci z Ukrainy. Mieszkańcy Pucka postarali się, aby miały rowery i hulajnogi. To było piękne, że mogły się integrować - dodaje Hanna Pruchniewska.

W sumie w kampanii wzięło udział 1115 dzieci, wszystkie otrzymały pamiątkowe nagrody i medale.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24